Usługi sprzątające dla firm

Usługi sprzątające jako rozwiązanie dla firm.

Czystość i porządek w miejscu pracy to sprawa niezwykle istotna. To nie tylko przyjemna praca, ale również bezpieczeństwo i zdrowie zatrudnionych w danym miejscu osób. Jak zadbać o porządek, gdy zatrudnienie sprzątaczek na stały etat wydaje się zbyt kosztownym przedsięwzięciem? Najlepiej zlecić sprzątanie zewnętrznej firmie sprzątającej. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Firma oszczędza czas i pieniądze

Korzystanie z usług firmy sprzątającej to czysta oszczędność. Z takiego rozwiązania z praktycznych względów korzystają małe i średnie przedsiębiorstwa, dla których zatrudnienie własnego pracownika do robienia porządków, byłoby sporym obciążeniem finansowym. Nowe miejsce pracy to nie tylko comiesięczna pensja, ale również ubezpieczenie i podatek. Do tego trzeba również doliczyć koszty wyposażenia pracownika w niezbędne środki czystości oraz stosowny sprzęt.

Podczas korzystania z usług firmy sprzątającej, właściciel przedsiębiorstwa nie musi kłopotać się o nic, a zwłaszcza o nieobecności pracownika spowodowane wypadkami losowymi lub chorobą. Firma sprzątająca za każdym razem przyśle pracownika i nie ma obawy, że w biurze lub w hali produkcyjnej będzie nieporządek.

Bezpieczeństwo i wysoka jakość usług

Pracownicy firm sprzątających z reguły poważnie podchodzą do swoich obowiązków. Tak o tym mówi przedstawiciel przedsiębiorstwa MIOTŁA, które zajmuje się całym wachlarzem usług związanych z zachowaniem czystości:

Uczciwi pracownicy o wysokich kwalifikacjach to gwarancja dobrej jakości usług i bezpieczeństwa. Nasi pracownicy posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, dlatego jakiekolwiek zniszczenia dokonane podczas sprzątania rekompensowane są przez ubezpieczyciela.

Firmy sprzątające, bardzo często wykonują usługi mycia okien, również alpinistycznego. Na pewno o wiele lepiej jest, gdy taką pracę wykonuje prawdziwy fachowiec a nie osoba przypadkowa, która niekoniecznie może być zaznajomiona z zasadami bezpieczeństwa

Bardzo szeroki zakres usług

Działalność firm porządkujących to nie tylko zwykłe sprzątanie biur i hal produkcyjnych. Zazwyczaj podmioty te specjalizują się również w takich czynnościach jak mycie okien i powierzchni ze szkła, czyszczenie żaluzji, pranie wykładzin chodników i dywanów, sprzątanie po malowaniu i remontach czy sprzątanie w trudno dostępnych miejscach.

Niejednokrotnie oferta takich firm obejmuje również czyszczenie wnętrz pojazdów, konserwacja terenów zielonych wokół siedziby firmy czy też mycie kostki brukowej myjkami wysokociśnieniowymi.

Materiał partnera