Autokar dla drużyn sportowych

Usługi przewozów autokarem jako propozycja dla drużyn sportowych

Przejazdy na mecze piłkarskie lub inne rozgrywki i zawody to dla drużyn sportowych oraz towarzyszących im ekip trenerskich i lekarskich codzienność. Dlatego też coraz więcej klubów oraz reprezentacji narodowych decyduje się na nawiązanie długofalowej współpracy z profesjonalnymi firmami przewozowymi zajmującymi się wynajmem autokarów wraz z kierowcą. Dowiedz się, jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania.

Autokar i autobus – to wcale nie to samo!

Wbrew powszechnemu przekonaniu pojęcia “autobus” i “autokar” nie oznaczają tego samego pojazdu. Pierwszy z wymienionych pojazdów przeznaczony jest zazwyczaj do stosowania na relatywnie krótkich trasach. Z kolei przestronne, komfortowe autokary wynajmowane przez renomowane firmy, takie jak Norbis, są doskonale przystosowane do dalszych podróży nie tylko krajowych, ale też zagranicznych. Tego typu samochody zostały wyposażone w funkcjonalne bagażniki oraz schowki znajdujące się pod podłogą. Ponadto z reguły w tego rodzaju pojazdach można napotkać różne inne udogodnienia, takie jak choćby telewizor, lodówka, toaleta oraz dostęp do bezprzewodowego internetu. Autokary są na ogół większe niż autobusy, mają wygodne siedzenia z podłokietnikami i składanym stolikiem. W dalekobieżnych pojazdach standardowym wyposażeniem są również pokładowe punkty gastronomiczne oraz automaty z napojami.

Autokar dla drużyn sportowych – zalety rozwiązania

Drużyny sportowe zazwyczaj składają się z kilkunastu lub kilkudziesięciu zawodników. Dodatkowo wraz z nimi podróżują zazwyczaj także trenerzy, fizjoterapeuci oraz kadra menadżerska. Tak dużej liczbie osób trzeba zapewnić komfort przejazdu na najwyższym poziomie. Zaletą wynajmowanych autokarów jest niewątpliwie możliwość dopasowania terminu wyjazdu do indywidualnych potrzeb danej drużyny. Wyposażone w duże luki bagażowe znajdujące się pod podłogą oraz nad siedzeniami pojazdy bez trudu oprócz ludzi pomieszczą także cały niezbędny sprzęt sportowy i ekwipunek, a także rzeczy osobiste zawodników i towarzyszących im osób. W nowoczesnych autokarach na porządku dziennym jest funkcjonalna klimatyzacja oraz wentylacja. Dzięki temu powietrze wewnątrz samochodu ulega systematycznej wymianie, redukując do minimum uczucie zaduchu i nieświeżości. Wynajem autokaru razem z kierowcą jest też korzystny dla zawodników i ich ekip z innych powodów. Rozwiązanie to bowiem gwarantuje szybką podróż do docelowego punktu bez konieczności niepotrzebnego zatrzymywania się po drodze. Nie trzeba też martwić się o to, kto poprowadzi dany pojazd.

Materiał partnera