przeprowadzka z pakowaniem

Usługa przeprowadzki z pakowaniem – czy to się opłaca?

Jeśli przeżyłeś już chociaż jedną przeprowadzkę, prawdopodobnie nie masz wątpliwości. Pomoc specjalistów w pakowaniu i transporcie twojego dobytku na nowe miejsce jest nie do przecenienia. Korzystając z pełnej usługi przeprowadzkowej, nie musisz martwić się ani o bezpieczeństwo swoich rzeczy w czasie transportu, ani o żadne utrudnienia, które pojawiają się podczas samodzielnej realizacji tego typu przedsięwzięć.

Kto nigdy nie zmieniał miejsca zamieszkania, ten nie zdaje sobie sprawy z tego, jak złożonym logistycznie zadaniem jest przeprowadzka. Aby przebiegła szczęśliwie, sprawnie i zakończyła się sukcesem, konieczne jest dobre planowanie. Po wyznaczeniu terminu i umówieniu firmy transportowej trzeba zastanowić się nad tym, czy i które przedmioty chcemy zabrać ze sobą do nowego lokalu oraz w jaki sposób je zapakować.

Pakowanie przed przeprowadzką to wyzwanie

Najłatwiejsze jest pakowanie ubrań – wystarczy trochę czasu i kartonowe pudła lub zwykłe worki. Nierzadko podczas pakowania garderoby okazuje się, że ubrań jest więcej, niż właścicielowi się wydawało. Do tego dochodzą inne tekstylia: ręczniki, bielizna pościelowa, kuchenne ściereczki, zasłony i firany… Po uporaniu się z tymi najmniej wrażliwymi na uszkodzenia rzeczami przychodzi czas na wyposażenie kuchenne i łazienkowe, sprzęt RTV, książki i nazbierane na przestrzeni lat pamiątki. Do pakowania sprzętu audio i wideo, luster, obrazów i innych wrażliwych przedmiotów potrzebne są solidne zabezpieczenia. Dobre firmy przeprowadzkowe posiadają niezbędne materiały do pakowania, a przede wszystkim umiejętność ich prawidłowego wykorzystania. O kilka słów na ten temat poprosiliśmy specjalistę z warszawskiego przedsiębiorstwa Akces:

Duże doświadczenie w przeprowadzkach sprawia, że zdajemy sobie sprawę i ze stresu, jaki im towarzyszy, i z tego, jak ważne jest prawidłowe zabezpieczenie rzeczy na czas transportu. Dlatego obecnie naszym klientom proponujemy również usługę pakowania. Materiały do pakowania zawsze dobieramy do specyfiki konkretnego przedmiotu. Elementy ze szkła i porcelany zabezpieczamy folią bąbelkową, piankami, miękkimi kocami lub specjalnym granulatem w pudłach – w zależności od ich kształtu i wymiarów. Zajmujemy się też przygotowywaniem mebli do transportu. To bardzo ważne, ponieważ duże elementy wyposażenia wnętrz są narażone na stłuczenia i obtarcia nie tylko podczas przewożenia, ale przede wszystkim załadunku, rozładunku i wnoszenia do nowego lokalu.

Kto może skorzystać z usługi pakowania?

Kompleksowa usługa przeprowadzki z pakowaniem nie jest przeznaczona wyłącznie dla klientów prywatnych. Na wyborze takiego rozwiązania z pewnością skorzystają również przedsiębiorstwa oraz instytucje. Szybkie i bezpieczne pakowanie sprzętu jest kluczowe podczas przeprowadzki firmowego biura, lokalu usługowego lub sprzedażowego. Niektóre firmy przeprowadzkowe w Warszawie mają też specjalną ofertę dla bibliotek – obejmuje ona nie tylko pakowanie zbiorów zgodnie z przygotowanym wcześniej planem, ale też ponowne rozpakowywanie ich w nowym lokalu biblioteki i ustawianie na regałach wg przyjętego klucza.

Usługa przeprowadzki z pakowaniem opłaca się z wielu powodów. Najważniejszą korzyścią jest komfort psychiczny zleceniodawcy i pewność, że wszystkie rzeczy dotrą na nowe miejsce bezpiecznie, w idealnym stanie.

Materiał partnera