publiczna łazienka

Urządzenia łazienkowe stosowane w budynkach użyteczności publicznej

Szkoły, szpitale i przychodnie, urzędy, obiekty sportowe – te oraz wiele innych budynków użyteczności publicznej musi, zgodnie z obowiązującymi przepisami, posiadać ogólnodostępne toalety. Pomieszczenia te muszą być odpowiednio wyposażone, aby zapewniały użytkownikom odpowiedni standard higieny i komfortu. Poza umywalkami, sedesami czy pisuarami niezbędny jest również cały wachlarz urządzeń i akcesoriów.

Pojemniki na papier toaletowy i ręczniki papierowe

Naścienne pojemniki na papier i ręczniki wykonywane są z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć panująca w toaletach. Ich zadanie to przede wszystkim ochrona zawartości przed zanieczyszczeniem oraz wilgocią. Wybór rozwiązań jest szeroki, wśród nich znajdują się m.in. pojemniki z automatycznym podawaniem papieru.

Dozowniki mydła

Mydło w płynie jest powszechnie stosowane w publicznych toaletach – jest łatwe w użytkowaniu, stosunkowo tanie i bardziej higieniczne, niż produkty w kostkach Naściennie dozowniki pozwalają zapewnić jeszcze większy poziom bezpieczeństwa sanitarnego – wiele modeli można obsługiwać bez dotykania pojemnika dłonią, co ogranicza transmisję drobnoustrojów. Ciekawym rozwiązaniem są pojemniki wyposażone w fotokomórkę, która uruchamia system dozowania w momencie wykrycia podstawionej dłoni.

Suszarki do dłoni

Generując silny strumień podgrzanego powietrza, suszarki do dłoni są w stanie osuszyć dłonie w przeciągu zaledwie kilku sekund. Wyjątkowo efektywne są tzw. suszarki kieszeniowe, w których strumień powietrza kierowany jest na dłonie ze wszystkich stron. Podobnie jak w przypadku dozowników czy pojemników na ręczniki, coraz częściej spotykane są urządzenia uruchamiane automatycznie po wykryciu ruchu. Szeroki wybór suszarek oraz innych sterowanych automatycznie urządzeń łazienkowych znajdziemy w ofercie firmy Linea Trade.

Elektroniczne odświeżacze powietrza

Wyposażane są w sterowniki, które umożliwiają zaprogramowanie odpowiedniego trybu działania – na przykład częstotliwości uwalniania płynu zapachowego, a także czasu działania urządzenia. Dzięki temu można zminimalizować zużycie płynu i jednocześnie utrzymać ładny zapach wewnątrz toalety. To bardzo przydatne akcesorium szczególnie w toaletach bardzo często używanych, gdzie brzydkie zapachy mogą utrzymywać się przez długi czas.

Wyposażenie dla osób niepełnosprawnych

Podstawą wyposażenia toalet przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych są poręcze ułatwiające korzystanie z sedesów czy umywalek. Poręcze te wykonywane są z wysokiej jakości stali, dzięki czemu są bezpieczne w użytkowaniu i odporne na działanie wilgoci.

Materiał partnera