Myjka parowa

Urządzenia do dezynfekcji parowej. Przegląd rozwiązań

Dezynfekcja parowa to skuteczny sposób na usuwanie wirusów, bakterii i różnych zanieczyszczeń. Ostatnio ta metoda zyskuje na popularności, ponieważ zaczęto doceniać jej działanie. Wykorzystywana jest najczęściej w szpitalach i innych obiektach medycznych, które wymagają sterylności, ale można ją stosować w dowolnych budynkach i mieszkaniach prywatnych. Poniżej przedstawiamy urządzenia, za pomocą których możliwe jest dezynfekowanie pomieszczeń.

Na rynku dostępny jest bogaty wybór parownic, za pomocą których można przeprowadzić skuteczną likwidację wirusów, bakterii i wszelkich brudów. Myjki parowe różnią się przede wszystkim rodzajem zasilania, ciśnieniem wyrzutu pary, a także mocą. Dobrym pomysłem jest ich indywidualne dopasowanie do własnych potrzeb. Do szpitali i innych dużych obiektów najlepiej sprawdzą się wysokiej jakości urządzenia o dobrej mocy i ciśnieniu, dzięki czemu będzie można szybko i skutecznie wyczyścić cały budynek. Natomiast do użytku prywatnego nie trzeba kupować parownicy o bardzo dużej sile czy ciśnieniu. Wystarczą słabsze urządzenia, które również doskonale sobie radzą z dezynfekcją różnych powierzchni.

Pracownik firmy sprzątającej PerfectAnn podpowiada: Jeśli nie masz specjalistycznej wiedzy i nie wiesz, jaka myjka parowa jest potrzebna, skonsultuj swój zakup ze sprzedawcą. Na pewno podpowie i wybierze produkt dostosowany do indywidualnych oczekiwań.

Jak działają myjki parowe?

Myjki parowe są chętnie wykorzystywane do różnych obiektów. Okazują się skuteczniejsze nawet od wielu środków chemicznych, a poza tym są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Pozwalają usunąć wirusy, bakterie, alergeny, roztocza oraz wszelkie zanieczyszczenia. Z tego powodu często tę metodę dezynfekcji stosuje się w szpitalach i innych obiektach medycznych. Dezynfekcja parowa pozwala zadbać o wysoką higienę i dokładnie wyczyścić różne powierzchnie oraz sprzęty. Za pomocą suchej pary możliwe jest zdezynfekowanie m.in. pościeli, pojazdów medycznych czy urządzeń wykorzystywanych w placówkach ochrony zdrowia. W związku z tym parownice są często spotykane nie tylko w szpitalach, ale również w domach opieki społecznej, klinikach oraz zakładach produkujących leki.

Oprócz tego myjki parowe doskonale sprawdzają się w gabinetach i klinikach weterynaryjnych. W przypadku miejsc, w których przebywają zwierzęta, dezynfekcja parowa również jest bardzo ważna. Poza tym parownice to świetny sposób na czyszczenie obiektów gastronomicznych, hoteli czy innych budynków użyteczności publicznej. Tam, gdzie na co dzień przebywa dużo osób, często pojawiają się różne wirusy i bakterie. Bardzo istotne jest ich szybkie zlikwidowanie, zanim zdążą się niebezpiecznie rozprzestrzenić. Dlatego tak ważne okazuje się regularne dezynfekowanie tych obiektów. Z tego powodu na zakup parownic często decydują się restauracje, kawiarnie, a nawet firmy cateringowe czy obiekty zapewniające gościom nocleg.

Materiał partnera