ubezpieczenie podrozy samolotem

Ubezpieczenie podróży samolotem. Co dzięki niemu zyskujesz?

Osoby podróżujące samolotem często zastanawiają się, czy bagaż dotrze na miejsce, czy w razie odwołania wyjazdu odzyskają koszt biletów lub, czy możliwa jest wypłata odszkodowania w razie opóźnień. Sytuacje tego typu mogą powodować straty finansowe i majątkowe turystów, dlatego wielu z nich decyduje się na wykupienie ubezpieczenia od podróży samolotem. Dlaczego warto z niego skorzystać? Sprawdź.

Ubezpieczenie podróży samolotem a ubezpieczenie turystyczne

Turyści mogą skorzystać z dwóch podstawowych rodzajów polisy. Jest to  ubezpieczenie podróży samolotem oraz ubezpieczenie turystyczne. W jednym i w drugim przypadku zakres usług firmy ubezpieczeniowej jest nieco inny.

Ubezpieczenie turystyczne obejmuje przede wszystkim:

  • ochronę bagażu,
  • zwrot kosztów w przypadku rezygnacji z lotu,
  • zwrot kosztów noclegu oraz wyposażenia w przypadku odwołania lub przesunięcia lotu,
  • odszkodowanie za odwołany lot,
  • odszkodowanie za opóźnienia.

Ubezpieczenie podróży samolotem wchodzi w skład ubezpieczenia turystycznego. Dzięki wykupieniu polisy osoba podróżująca może mieć pewność, że w razie wszelkich niedogodności otrzyma zwrot poniesionych kosztów oraz odszkodowanie.

Najważniejszą kwestią jest to, aby zachować wszelkie rachunki związane z lotem. Tylko za ich okazaniem można ubiegać się o jakikolwiek zwrot. Firma CST Lotnicze oferuje ubezpieczenia w cenach zaczynających się od kilkudziesięciu złotych. Koszt polisy zależy od wielu czynników, między innymi czasu trwania, kraju oraz zakresu usług.

Dlaczego warto skorzystać z ubezpieczenia podróży?

Ubezpieczenie podróży samolotem to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które często wybierają właśnie ten środek transportu. Polisa obejmuje zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe. Osoba ubezpieczona czuje się komfortowo i bezpiecznie, ponieważ ma pewność, że otrzyma zwrot kosztów podróży w razie wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji.

Zgodnie z Konwencją Montrealską z 1999 roku i Rozporządzeniem WE nr 261/2004 przewoźnicy są odpowiedzialni za niektóre szkody powstałe podczas podróży. Należą do nich przede wszystkim odwołane loty oraz opóźnienia. Podróżując biznesowo, pasażerowie często muszą dotrzeć do miejsca docelowego o określonym czasie. Dlatego też wszelkie opóźnienia czy zmiany w rozkładzie działają na ich niekorzyść. W takich przypadkach firmy ubezpieczeniowe pomagają nie tylko w odzyskaniu kosztów związanych z lotem, ale także w wypłacie odszkodowania na rzecz pasażera. Polisa tego typu zapewnia kompleksową ochronę podróżujących samolotami.

Materiał partnera