lakiery ceramiczne wzmacniają przyczepność grafiki

Typy i właściwości lakierów ceramicznych – jak wybrać najlepszy?

Na rynku dostępne są różne typy lakierów ceramicznych, które wyróżniają się innymi właściwościami. Z tego względu wybór jednego, najlepszego rodzaju produktu sprawia problem dla wielu osób. Warto sprawdzić, jaki efekt można uzyskać, stosując konkretny lakier ceramiczny. Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań produktu? W jaki sposób wybrać najlepszy typ lakieru ceramicznego?

Typy i właściwości lakierów ceramicznych

Wysokiej jakości lakiery ceramiczne są wykorzystywane do przeniesienia dowolnego obrazu na powłokę ceramiczną, kamionkową bądź metalową o jakimkolwiek kształcie. Specjalistyczne lakiery ceramiczne wzmacniają przyczepność grafiki, gwarantując uzyskanie równej powierzchni. Na rynku dostępne są różne typy produktu, które różnią się od siebie pod względem właściwości oraz sposobu aplikacji. Wśród nich wyjątkową popularność zyskały lakiery w formie aerozolu, a także lakiery błonotwórcze w postaci płynnej.

Pierwsze z wymienionych aplikuje się poprzez dozownik. Z kolei lakiery w postaci płynnej wymagają użycia pędzelka lub wałka. Warto zauważyć, że aplikacja lakieru błonotwórczego wiąże się z większym wysiłkiem. Mimo to produkt zyskał wielu wielbicieli, ponieważ gwarantuje uzyskanie idealnie równej warstwy. Co więcej, ten typ lakieru nie wpływa na kształty czy kolory obrazu. Stoi za tym skład substancji, na którą składają się m.in. rozpuszczalniki, polimery czy żywice zmiękczające. Wykorzystując lakier błonotwórczy, można uzyskać matowy lub błyszczący efekt.

Jak wybrać najlepszy typ lakieru ceramicznego?

Aby uzyskać efekt wysokiej jakości, należy zaopatrzyć się w lakier ceramiczny od sprawdzonych producentów. Zakup oryginalnych lakierów ceramicznych umożliwia m.in. producent fotoceramiki Dekografix z Warszawy. Eksperci współpracują z renomowanymi markami, aby klienci mogli zaopatrzyć się w wydajne lakiery ceramiczne. Jak wybrać najlepszy typ lakieru ceramicznego? W tym celu należy przeanalizować jego właściwości. W razie wątpliwości warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa.

Specjaliści często sięgają po płynne lakiery błonotwórcze. Jednak należy zauważyć, że na rynku dostępne są różne rodzaje produktu. Wybór typu lakieru powinien być uzależniony od pewnych czynników, tj. rodzaj podłoża, farby, a także dekoracji. Szczególną uwagę warto skierować na powłokę przedmiotu. W przypadku powierzchni ceramicznych bądź metalowych sprawdzi się lakier błonotwórczy bez dodatku ołowiu. Produkt umożliwia uzyskanie efektu matowego lub połyskliwego. Odpowiednio dobranym lakierem ceramicznym można zastąpić laminaty do fotoceramiki.

Materiał partnera