Zastawa stołowa na wesele

Trendy ślubne. Jak wybrać modną zastawę stołową na wesele?

Zorganizowanie wesela wymaga dopięcia wielu spraw. Jest to ogromne przedsięwzięcie, na które wpływ ma wiele szczegółów. Jednym z ważniejszych elementów każdej uroczystości jest przyjęcie. Powinno mieć ono uroczysty przebieg, ale też być miłym wspomnieniem. Chcąc zadbać o odpowiednie przygotowanie sali, należy nie tylko przygotować potrawy, ale też zastawę stołową, która pozwoli właściwie ją podać. Czym kierować się przy jej wyborze?

Zastawa stołowa – czym kierować się przy jej wyborze?

W profesjonalnych restauracjach i punktach zajmujących się organizacją przyjęć weselnych ważną rolę odgrywa zastawa stołowa. Często stanowi ona uzupełnienie dekoracji, pozwala wprowadzić wyjątkowy klimat i pięknie zaprezentować przygotowane potrawy. Wybierając odpowiedni wariant, należy kierować się nie tylko jej designem, ale też jakością. Jest to niezwykle ważne, gdyż w gastronomii jest ona narażona na agresywną chemię i intensywną eksploatację. Poszukując zestawu talerzy i dodatków do sali bankietowej, warto zainwestować w profesjonalną porcelanę, która różni się jakością od zwykłej – jest ona bardziej odporna na wysokie temperatury czy też wyszczerbienia. Niestety, zakup dużej ilości elementów wymaga poniesienia sporych kosztów. W przypadku lokali rozpoczynających działalność ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji wynajmu sprzętu na wesele. Opcja ta jest również wybierana przez narzeczonych zajmujących się organizacją dnia ślubu od podstaw.

Warto również zwrócić uwagę na kolorystykę wybranych elementów. Najpopularniejszym i najładniej prezentującą się barwą jest ecru. Idealnie komponuje się ona z białymi obrusami, ale też prezentuje się niezwykle naturalnie. Niestety, czysto białe talerze na tle białych obrusów często wyglądają szaro – mało który rodzaj porcelany może pochwalić się wyjątkowym, śnieżnobiałym kolorem.

Czy warto wynajmować zastawę stołową?

Jeszcze kilka lat temu wynajem zastawy stołowej nie był niczym zaskakującym. Wiele przyjęć było organizowanych na świetlicach lub salach wiejskich, które wymagały od Państwa Młodych zadbania o pełne wyposażenie. Obecnie większość przyszłych małżonków decyduje się na skorzystanie z oferty restauracji, choć niektórzy, pragnąc zadbać o każdy szczegół, wybierają również zastawę stołową i dopasowują ją do swoich upodobań. W takiej sytuacji pomocne są firmy wynajmujące pełne zestawy, takie jak GASTRO4RENT.

Korzystanie z oferty wypożyczalni gastronomicznej jest co prawda dodatkowym wydatkiem na całej liście ślubnych kosztów, jednak okazuje się, że jest to opłacalne rozwiązanie. Ich oferta obejmuje bowiem różnorodne komplety – zarówno niezwykle efektowne, ozdobne, jak i klasyczne, proste. Wśród elementów wchodzących w ich skład znajdują się: talerze, półmiski, szklanki, salaterki i wiele innych niezbędnych do serwowania potraw.

Materiał partnera