transport busem

Transport do Holandii. Bus jako alternatywa dla samolotu

Transport busem na terenie Europy, w tym do Holandii, dla wielu osób jest coraz popularniejszym środkiem przemieszczania się międzynarodowego. Drogowy transport zbiorowy ma swoje plusy zarówno oceniając go przez pryzmat ekonomii, jak i ekologii, więc nie dziwi, iż posiada wielu zwolenników. Przedstawiamy najważniejsze powody, dlaczego warto zrezygnować z samolotu na rzecz busa.

Zbiorowy ślad węglowy

Ostatnimi czasy jesteśmy świadkami rewolucji klimatycznej, w której udział biorą nie tylko ogromni gracze – rządy czy koncerny przemysłowe, ale także zwykli obywatele. Uświadamiamy sobie, jaką rolę w ochronie przed zmianami klimatycznymi mają nasze codzienne małe wybory, w tym wybór środka podróży. Ważne jest, aby przesiąść się z indywidualnego transportu na transport zbiorowy, który pozwala przemieszczać się wielu osobom na raz tym samym pojazdem. Należy jednak zwrócić uwagę, iż popularne samoloty, szczególnie przy stosunkowo krótkich trasach na terenie tego samego kontynentu, stanowią duże zagrożenie dla środowiska. Podróż busem, szczególnie jeśli jest to pojazd nowy, zgodny z obowiązującymi normami emisji, jest rozwiązaniem, które stanowi rozsądny wybór zapewniający wygodę oraz dbałość o środowisko.

Ekonomia podróży

Planując swoją podróż do Holandii zwracamy także dużą uwagę na finanse. Przelot samolotem bywa bardzo krótki, jednak zarówno czas potrzebny na dostanie się na lotnisko, które często jest położone na obrzeżach lub nawet poza miastem, odprawa bagażowa, a także procedury lotnicze wymagają wiele czasu. Dodatkowo ceny biletów lotniczych są wysokie, a także często ulegają zmianie i bez odpowiedniego wyprzedzenia nie jesteśmy w stanie precyzyjnie zaplanować kosztów podróży. Bus jest pod tym kątem zdecydowanie wygodniejszy i przewidywalny. Pozwala na oszacowanie kosztów zgodnie z obowiązującym cennikiem, a także nie wymaga od nas czasochłonnych dojazdów do punktów odjazdu i przyjazdu.

Łatwe planowanie

Jak mówi ekspert z firmy FALCO TRAVEL: „Dzięki zdecydowanie mniejszym nakładom związanym z zakontraktowaniem miejsc postojowych na dworcach i przystankach autobusowych, niż na lotniskach, busy gwarantują dużą elastyczność transportu. Mając do dyspozycji gęsto rozlokowaną siatkę miejsc postojowych możemy zapewnić podróżnym wyjątkowe dopasowanie punktów zbiórki z miejscami finalnych destynacji”. Oferta przewozów busem na terenie Europy jest szeroka, rozbudowana i pozwala na łatwy, szybki oraz tani transport w wielu kierunkach, w tym do Holandii. Jest to korzystne rozwiązanie, wskazane dla wszystkich osób ceniących sobie wysoki komfort podróży z zachowaniem dbałości o własne finanse i środowisko.

Materiał partnera