Torby materialowe szyte na miare

Torby materiałowe szyte na miarę jako rozwiązanie dla wymagających

Opakowanie to bardzo istotny składnik produktu wystawionego na sprzedaż. Tak się składa, że w dzisiejszych czasach podaż jest ogromna i ten fakt czasem bardzo utrudnia wybór. Szukając konkretnego przedmiotu, potencjalny klient najpierw zwraca uwagę na opakowanie. Nic w tym dziwnego, bo czasami jest ono tak zaprojektowane, że przyciąga wzrok. Dlaczego sposób opakowania jest aż taki ważny?

W czym pomaga dobrze zaprojektowane opakowanie?

O roli opakowań można opowiadać dużo, jednak na wstępie warto zaznaczyć, że jego najważniejsza funkcja to ochrona. Opakowanie faktycznie chroni właściwy towar przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz, wilgoć, światło i działanie wszelki sił, które mogłyby spowodować zniszczenie przedmiotu. Z drugiej strony, właściwy sposób opakowania znacznie ułatwia składowanie towarów i ich bezpieczny transport. Odpowiednio opakowane przedmioty przechowuje się w ten sposób, że wykorzystany jest każdy skrawek przestrzeni.

Przytaczając zalety opakowań, trzeba też zaznaczyć, że modele szyte na miarę przez takie firmy, jak ROLA, nie tylko dokładnie informują o cechach towaru, ale także są nośnikiem reklamy. Na takiej torbie, w której znajduje się towar, z reguły umieszcza się wszystkie informacje o towarze, jak też widoczne z daleka logo producenta. Etykietowanie takiego towaru może przebiegać w różny sposób. Treść jest drukowana na materiale, przyklejana lub dołączona do całości.  

Wiadomo, że taka reklama przyczynia się do wzrostu sprzedaży oraz znajomości marki. Niektóre opakowania posiadają prześwity z przeźroczystej folii, przez które widać, z jakim towarem masz do czynienia. Szczególnie istotne jest, to gdy trzeba zobaczyć kolor, wzór i fakturę wyrobu tekstylnego.

Jak powstają szyte na miarę opakowania?

Torby materiałowe szyte na miarę wykonuje się z tkanin i tekstyliów doskonałej jakości, za pomocą nowoczesnych maszyn szwalniczych, które są do tego specjalnie przygotowane. Najpierw powstaje projekt konsultowany z klientem. Pomiarom podlega też konkretny towar, który ma być w ten sposób zapakowany. Następnie przychodzi czas na opracowanie szablonu.

Za pomocą szablonu wycina się poszczególne części, potem zszywa, często stosując ozdobne lamówki czy tasiemki. Do wszystkiego dopasowane są wygodne zamki błyskawiczne, guziki lub rzepy. Takie opakowania zwykle używa się do pościeli, odzieży albo artykułów dziecięcych.

Materiał partnera