taśmy do opakowań

Taśmy opakowaniowe ręczne i maszynowe. Porównanie

Taśmy opakowaniowe wiodą prym w wielu sektorach gospodarki – przede wszystkim w handlu i transporcie. Są niezwykle solidne, wytrzymałe oraz odporne na działanie szkodliwych czynników. Wykonuje się je z różnych materiałów, w tym z akrylu oraz kauczuku. Dlatego właśnie są chętnie wykorzystywane do klejenia kartonów i folii. Na rynku są dostępne zarówno taśmy opakowaniowe w wersji maszynowej, jak i ręcznej. Sprawdź, która spełni Twoje oczekiwania.

Taśmy opakowaniowe – charakterystyka

Produkty tego typu odnajdują zastosowanie nie tylko w transporcie i handlu, ale również firmach logistycznych, jak i w branży przemysłowej. Są wytrzymałe, trwałe oraz odporne na szkodliwe warunki. Można je stosować w wilgotnych miejscach, w dodatku nie są im straszne różne temperatury, w tym chłód.

Dobrej jakości taśmy są wykonane z solidnych tworzyw, w tym z kauczuku, akrylu, PVC czy HotMelt. Na rynku znajdują się także mocne taśmy papierowe, przeznaczone do kartonów każdego typu. Są w stanie zabezpieczyć nawet bardzo ciężkie przesyłki i towary.

Równie skuteczne są wersje samoprzylepne, które chronią towar przed otwarciem w każdej sytuacji. Co ciekawe, można spotkać dwie odmiany taśm opakowaniowych – ręczne i maszynowe.

Czym się różnią taśmy opakowaniowe ręczne od maszynowych?

Taśmy tego typu są dostępne w dwóch wersjach, dostosowanych do konkretnych potrzeb.

  1. Taśmy opakowaniowe ręczne – doskonale zabezpieczają folie, kartony i wszelkie teksturowe materiały. Tak naprawdę ich zastosowanie jest niezwykle uniwersalne. Jako że cechują je wytrzymałość, rozciągliwość oraz wysoka kleistość, są chętnie wybierane przez sektory handlowe. Najlepiej sprawdzają się w przypadku mniejszych liczby elementów do łączenia.
  2. Taśmy opakowaniowe maszynowe – są również przeznaczone do pakowania folii, kartonów i tekturowych opakowań. Zastosowanie odnajdują jednak tylko w maszynowych systemach pakujących. Ich najważniejszym zadaniem jest pakowanie, jednak służą często też jako materiały biurowe i reklamowe. W przypadku większej ilości towarów do klejenia postaw na taśmy pakowe maszynowe.

Jeśli zastanawiasz się, gdzie się zaopatrzyć w dobrej jakości taśmy opakowaniowe, wybierz producenta Total Market Holding, który w asortymencie ma mocno przylepne i solidne taśmy. Zabezpieczą one skutecznie paczki wysyłane nawet w najdalsze rejony. Do wyboru są te wykonane z akrylu, kauczuku, PVC, a nawet papierowe.

Poza tym możesz nawet zadbać o kwestie wizualne – taśmy są dostępne w różnych kolorach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Materiał partnera