Uszczelki o niestandardowych wymiarach wycinane CNC

Szukasz uszczelek o niestandardowych wymiarach? Usługa CNC może być dla Ciebie

Uszczelki stosowane są w różnego rodzaju instalacjach, od gazowych, aż po hydrauliczne. Ze względu na tak szerokie zastosowanie, na rynku dostępnych jest wiele modeli, o różnych wymiarach i kształtach. Zdarzyć się może jednak, że poszukiwane uszczelki będą mieć niestandardowe wymiary. W takim wypadku najlepiej skorzystać z usługi CNC. Czym jest frezowanie CNC? Jak przebiega proces wycinania uszczelek metodą CNC? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Czym jest frezowanie CNC?

Frezowanie CNC z angielskiego oznacza Computerized Numerical Control, czyli komputerowe sterowanie urządzeniami numerycznymi. Metoda CNC jest więc metodą zautomatyzowaną, w której główną rolę odgrywa maszyna. Frezarka CNC musi być wyposażona w mikrokomputer zintegrowany z częścią sterującą maszyny.

Frezowanie CNC jest metodą obróbki skrawaniem. Maszyna wykonuje ruchy obrotowe nad wybranym materiałem i stopniowo usuwa jego nadmiar, aż do powstania elementu o pożądanym kształcie, odpowiednich wymiarach i oczekiwanych właściwościach.

Obróbka CNC pozwala na wycinanie elementów bardzo z dużą precyzją, idealnie odwzorowując projekt. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie nawet najbardziej skomplikowanych kształtów. Co więcej, dzięki automatyzacji procesu, można wyprodukować wiele powtarzalnych elementów w krótkim czasie.

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z usługi wycinania CNC? Polecamy zapoznać się z ofertą sklepu internetowego gumapoint.pl. Pracujący tam fachowcy wytną nie tylko uszczelki, ale także formatki czy podkładki. Wszystkie usługi wykonywane są ściśle według otrzymanych wytycznych, dzięki czemu otrzymane elementy idealnie wpasują się instalację.

Jak przebiega proces wycinania uszczelek CNC?

Proces obróbki CNC składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest przesłanie wymiarów firmie, która będzie zajmować się wycinaniem uszczelek, najlepiej w formie szkicu. Co ważne, szkic nie musi być dokładnym rysunkiem technicznym. Profesjonalny projekt stworzą fachowcy zajmujący się CNC.

Krok drugi to przeniesienie otrzymanych wymiarów na projekt komputerowy. Powstaje on z dużą dokładnością, gdyż to od niego będzie zależeć efekt końcowy. Po stworzeniu projektu jest on przetwarzany na plan sterowania urządzeniem. Innymi słowy, tworzona jest instrukcja, według której będzie pracować maszyna.

Ostatni już krok to wycinanie uszczelek. Urządzenie działa według ściśle określonych wytycznych. W efekcie powstają uszczelki idealnie dopasowane do wymiarów oraz wytycznych przesłanych przez klienta. Co ważne, cały proces przebiega bardzo sprawnie, więc zamawiający może cieszyć się gotowymi uszczelkami w stosunkowo krótkim czasie.

Materiał partnera