Urządzamy idealny open space – stelaże w systemach workbench

Systemy workbench – doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń typu open space

W architekturze i projektowaniu wnętrz określenie open space odnosi się do pomieszczeń wykorzystujących duże, otwarte przestrzenie zamiast tradycyjnych, zamkniętych pokoi, jakie spotkać można w tradycyjnych budynkach biurowych. Takie rozwiązanie architektoniczne ma sprzyjać sprawnej komunikacji między użytkownikami danej przestrzeni, a w przypadku biurowców ułatwiać współpracę i wymianę informacji.

Czym jest open space?

Aranżacja biura w stylu open space niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki temu, że pracownicy nie przebywają za zamkniętymi drzwiami prywatnych gabinetów, znacznie łatwiej przebiega komunikacja, a także kontrola przebiegu realizacji poszczególnych zadań. Prostsze jest także budowanie relacji między poszczególnymi pracownikami, dzięki czemu można oczekiwać znacznie lepszej atmosfery w miejscu pracy.

Kolejną zaletą organizacji biura w rozkładzie open space jest oszczędność przestrzeni, a co za tym idzie – nakładów finansowych niezbędnych do zapewnienia stanowisk pracy dużemu zespołowi. Bardzo pomocne jest przy tym korzystanie z rozwiązań takich jak systemy workbench, czyli zestawy mebli biurowych do open space’ów, umożliwiające ergonomiczne rozplanowanie przestrzeni i, w razie potrzeby, szybkie zmiany konfiguracji sprzętów.

Charakterystyka systemów workbench

Meble biurowe w systemach workbench, w przeciwieństwie do stanowisk wolnostojących, pozwalają zbudować funkcjonalną i przyjazną przestrzeń pracy dużym zespołom przy minimalnym nakładzie środków materialnych. Istotą rozwiązania workbench jest montaż kilku blatów do jednego, wspólnego stelażu biurka, co pozwala ograniczyć liczbę ram i nóg, niezbędnych do stworzenia stabilnych miejsc pracy.

Wykorzystanie wspólnego stelażu dla kilku stanowisk pracowniczych oznacza nie tylko mniejsze zużycie materiałów, potrzebnych do budowy mebli, ale także wpływa na poprawę walorów estetycznych biura. Meble w systemach workbench sprawiają, że wnętrza nabierają lekkości, sprawiają wrażenie mniej zatłoczonych, są wygodniejsze w codziennym użytkowaniu, a także ułatwiają sprzątanie wokół stanowisk pracy.

Stelaże metalowe od producenta Miladesign umożliwiają budowę funkcjonalnego systemu workbench, który sprawdzi się w każdym biurze open space. W ofercie producenta znajdują się serie stworzone właśnie z myślą o optymalnym zagospodarowaniu otwartej przestrzeni biurowej, takie jak np. Linear czy Linear Twin, gdzie biurka wyposażone są dodatkowo w możliwość elektrycznego sterowania wysokością blatów.

Dodatkową pomocą w organizacji biura mogą być rozmaite akcesoria, które umożliwiają zachowanie porządku na poszczególnych stanowiskach czy w przewodach, zasilających liczne urządzenia, jak komputery i drukarki, a więc osłony na monitory, przegrody, szuflady, a także kanały i korytka kablowe.

Materiał partnera