pies

Świetlica dla psów. Zapewnij swojemu przyjacielowi spokojny pobyt poza domem

Świetlica dla psów vs. inne rozwiązania

Ukochanego pupila na czas swojej nieobecności możesz oczywiście pozostawić u znajomych lub członka rodziny. Niestety, nie każdy potrafi zajmować się psem i ma dla niego czas. Nie stawiaj rodziców lub przyjaciela w niezręcznej sytuacji i nie proś ich o pomoc, jeśli doskonale wiesz, że nie będą w stanie spełnić Twojej prośby. Zamiast tego poszukaj osoby, która zawodowo zajmuje się opieką nad zwierzętami. Weź jednak pod uwagę, że prywatne oferty nie są możliwe do zweryfikowania. Nie będziesz miał pewności czy pies ma zapewnione odpowiednie warunki. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest świetlica.

Profesjonalne i świetnie wyposażone hotele dla psów często zatrudniają specjalistów, szkoleniowców i behawiorystów. Doświadczone w pracy ze zwierzętami osoby, mają do nich sprawdzone podejście. W takich miejscach psy zazwyczaj przebywają w osobnych kojcach. Nie mają ze sobą kontaktu, jeśli ten groziłby pogryzieniami czy atakami agresji. W świetlicy Twój psiak ma zapewnione karmienie i spacery, a nawet zabiegi pielęgnacyjne. Najważniejsze jest jednak to, że obsługa doskonale radzi sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami, między innymi lękiem separacyjnym u zwierzaka. W niektórych ośrodkach instalowane są nawet kamery, dzięki którym właściciel może sprawdzić, jak traktowany jest jego pupil.

Czym się kierować podczas wyboru świetlicy dla psa?

Przy wyborze świetlicy dla psa, kieruj się polityką danej firmy. Właściciele hoteli dla zwierząt, którzy są prawdziwymi miłośnikami czworonogów, do swojej działalności podchodzą z zaangażowaniem i sercem.

Tworząc hotel dla psów, zdawaliśmy sobie sprawę z faktu, jak wielkim przeżyciem dla psa i jego właściciela może być rozłąka. Dokładamy wszelkich starań, by zminimalizować ten często niepotrzebny stres. Z drugiej strony wierzymy, że pobyt w hotelu może być dla psa doskonałą przygodą, okazją do „spotkania się” z innymi psiakami, poznania nowej okolicy. Odpowiednie warunki oraz troskliwa i fachowa opieka sprawiają, że podopieczni witają swoich opiekunów stęsknieni, ale radośni – tłumaczy właścicielka krakowskiego Hotelu dla psów.

Wybór hotelu powinieneś podyktować też odległością placówki od domu. Długa podróż dla niektórych psów bywa bardzo stresująca. A w obliczu konieczności pozostawienia zwierzaka w obcym miejscu, warto zaoszczędzić mu dodatkowych nerwów.

Materiał partnera