Wibroizolatory gumowe

Stosowanie wibroizolatorów a bezpieczeństwo higieny pracy

Głównym zadaniem wibroizolatorów jest skuteczne tłumienie drgań i wibracji, które powstają podczas pracy maszyny. Dzięki temu możliwa jest redukcja hałasu panującego w zakładzie produkcyjnym. Na tym jednak nie kończy się lista ich zalet. Montowanie ich przy maszynach pozwala ograniczyć niekorzystne oddziaływanie drgań posadzki na pracowników. Prezentujemy, jak stosowanie zderzaków gumowych wpływa na bezpieczeństwo ludzi.

Stosowanie odbojników a wymagania BHP

Przepisy gwarantujące bezpieczeństwo pracowników obejmują także obowiązek zapewnienia warunków zapobiegających wypadkom. Stosowanie odbojników pomaga spełnić wymagania BHP w zakładzie pracy. Dzięki montowaniu zderzaków ograniczone jest ryzyko wypadków przy pracy. Wibroizolatory gumowe są powszechnie używane w zakładach produkcyjnych. Pomagają zmniejszyć emisję hałasu i szkodliwych drgań. Słuch pracowników i ich układ nerwowy jest w ten sposób najlepiej chroniony przed przykrymi skutkami przebywania wiele godzin dziennie w tak trudnych i szkodliwych warunkach, które panują na większości hal produkcyjnych i magazynów.

Zapobieganie niektórym wypadkom w pracy

Wibroizolatory znajdują zastosowane w obiektach użyteczności publicznej, w magazynach i halach produkcyjnych oraz w centrach logistycznych. Duży wybór, łatwy dostęp i stosunkowo niska cena sprawiają, że poduszki gumowe są powszechnie montowane wszędzie tam, gdzie zachodzi ryzyko uderzenia, zarysowania i powstawania wibracji. Zamontowanie odbojników na odpowiedniej wysokości nad posadzką może skutecznie zapobiegać najechaniu wózkiem widłowym, co bezpośrednio przekłada się na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa na terenie zakładu pracy. Odbojniki odgraniczające ciągi komunikacyjne dla pieszych od tych przeznaczonych do jazdy samochodem również odgrywają podobną rolę. Dzięki nim ryzyko wypadku maleje.

Redukcja negatywnego wpływu na środowisko naturalne

Kolejnym ważnym skutkiem użycia poduszek wibroizolacyjnych jest zredukowanie niekorzystnego wpływu hałasu i drgań na środowisko. To oraz wysoka skuteczność wibroizolatorów w redukcji wibracji pozwala uzyskać wymierne efekty w postaci przyjaznego miejsca pracy, które nie tylko chroni pracowników i dba o ich zdrowie oraz dobre samopoczucie, ale też troszczy się o otaczającą nas przyrodę.

Wieloletnie doświadczenie firm takich, jak Wibroizolatory24.pl sprawia, że mają one w swojej ofercie szeroki wybór najlepszych poduszek wibroizolacyjnych, które pozytywnie wpłyną na jakość i warunki pracy. Zamów odbojniki i popraw komfort oraz bezpieczeństwo w twoim zakładzie.

Materiał partnera