Kask ochronny

Środki ochrony głowy. Przegląd rozwiązań

Wykonywanie niektórych zawodów wymaga użycia specjalnych środków ochrony w postaci odzieży ochronnej, na którą składają się nie tylko środki ochrony oczu, twarzy, nóg czy tułowia. Jednym z ważniejszych elementów takiej garderoby są środki ochrony głowy. W dzisiejszym artykule opowiemy o najpopularniejszych okryciach tego typu, które są wykorzystywane w wielu branżach, między innymi w branży gastronomicznej i budowlanej.

Czepki i czapki wykorzystywane w branży gastronomicznej

Jednym z najpopularniejszych środków ochrony głowy są zwykłe czepki siatkowe, występujące w różnych wariantach, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w różnych celach. Choć trzeba przyznać, że najczęściej są one używane w branży gastronomicznej. Spośród typowych modeli wyróżnia się:

  • siatkowe czepki z dzianiny poliestrowej, których obwód jest regulowany dopasowującą się gumką,
  • czepki typu harmonijka, które przed rozłożeniem zachowują kształt paska i które są wykończone gumką,
  • czepki higieniczne typu beret, wykonane z tkaniny polipropylenowej, ściągane elastyczną gumką, o standardowej średnicy,
  • czapki szefa kuchni – z regulowanym tyłem, plamoodporne.

Czepki przeciwuderzeniowe oraz hełmy ochronne – idealne dla branży budowlanej

Środki ochrony głowy tworzą długą listę pozycji, dzięki temu każdy ma szansę znaleźć dokładnie taki produkt, jakiego potrzebuje. Dobrym argumentem przemawiającym za tym twierdzeniem jest bogata oferta sklepów i hurtowni ze środkami BHP, takich jak na przykład hurtownia BHP Mado udostępniająca swoim klientom możliwość zrobienia zakupów za pośrednictwem sklepu internetowego.

Poza zwykłymi czepkami hurtownia Mado ma w swojej ofercie między innymi czepki przeciwuderzeniowe i hełmy ochronne – produkty, które bardzo często ratują życie osób, które z nich korzystają. Ze względu na swoją funkcjonalność najczęściej są one wykorzystywane na placach budów. Występują w rozmaitych wariantach, między innymi w postaci:

  • hełmu do pracy na wysokości,
  • hełmu o całkowicie zamkniętej skorupie, odpowiedniego dla elektryków,
  • zestawu do ochrony głowy dla leśników,
  • hełmu do akcji ratunkowych,
  • przeciwuderzeniowej czapki antyskalpowej.

Czapki letnie i zimowe

Warto też wspomnieć o zwykłych czapkach letnich i zimowych, których zadaniem jest ochrona głowy przed nadmierną ekspozycją na słońce lub przed przemarznięciem. W hurtowniach odzieży BHP znaleźć można czapki baseballowe i czapki ocieplane w rozmaitych wariantach kolorystycznych, choć największą popularnością cieszą się klasyczne czarne lub z odblaskową lamówką.

Materiał partnera