Sprzęt warsztatowy. Gdzie go nabyć?

Nie sposób wyobrazić sobie wykonywanie choćby najprostszych napraw w samochodzie wyłącznie przy użyciu rąk. Im bardziej rozległe są prace warsztatowe, tym więcej narzędzi może się przydać. Dlatego każdy profesjonalny serwis i warsztat samochodowy powinien zadbać o zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt. Gdzie warto go kupić i na co zwrócić uwagę? Od czego zacząć kompletowanie wyposażenia warsztatu?

Kupujemy sprzęt do warsztatu – gdzie się udać?

Jeszcze kilkanaście lat temu markowe zaopatrzenie można było kupić wyłącznie w stacjonarnych wyspecjalizowanych hurtowniach lub w autoryzowanych punktach sprzedaży. A to wymagało zazwyczaj fizycznego udania się na miejsce bądź złożenia zamówienia telefonicznie lub za pośrednictwem poczty. Wraz z rozwojem technologii informatycznej ten model uległ zmianie – dziś już nie musimy nawet wychodzić z domu, żeby zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne nam maszyny oraz narzędzia. Wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową dostawcy sprzętu, takiego jak firma Darkomp, wybierzemy potrzebne nam produkty i złożymy zamówienie za pośrednictwem formularza. Rozwiązanie to jest szybkie i wygodne, możemy skorzystać z niego z dowolnego miejsca i dowolnej porze, nie musimy kontaktować się z obsługą sklepu. Po złożeniu zamówienia i opłacenia należności – co również jest możliwe przez internet – wystarczy poczekać na kuriera z przesyłką.

Wyposażenie warsztatu – co będzie niezbędne?

Żaden warsztat samochodowy lub inny punkt serwisowy nie może obyć się bez narzędzi, które umożliwią wykonanie napraw. Jednak narzędzia, choć bardzo ważne, nie powinny stanowić naszego pierwszego zakupu w czasie doposażania warsztatu. O czym powinniśmy pamiętać wcześniej?

  • Meble – czyli wszelkiego rodzaju stoły, szafki oraz wózki. Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej meble będą służyć jako przestrzeń do organizowania narzędzi oraz innych sprzętów, a także wygodną przestrzeń roboczą. Muszą odznaczać się bardzo wysoką trwałością i odpornością na nieprzyjazne warunki panujące w warsztacie
  • Podnośniki – naprawa pojazdów wymaga często zajrzenia pod podwozie. Podnośnik będzie do tego niezbędny. Powinien on odznaczać się odpowiednimi dla specyfiki pracy parametrami technicznymi oraz wysoką jakością. Uszkodzony podnośnik nie tylko utrudnia pracę, ale również stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników warsztatu
  • Instalacja pneumatyczna – służy do zasilania specjalnych narzędzi napędzanych energią sprężonego powietrza. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne – narzędzia pneumatyczne są bardzo wydajne, a dzięki prostej konstrukcji rzadko się psują. Ponadto są bezpieczne, ponieważ nie posiadają elektrycznych komponentów, które mogą powodować iskrzenie. W warsztatach samochodowych kwestia ta jest niezwykle istotna.
Materiał partnera