Sprzedaż materiałów budowlanych. Najczęściej kupowane wyroby i produkty

Materiały budowlane są różnego rodzaju artykułami niezbędnymi do wykonywania prac konstrukcyjnych, remontowych czy montażowych. Cegły, kostki, fugi, sylikony, styropiany, wełny mineralne i tynki służą do budowy domu, robienia wykończeń czy tworzenia fundamentów. Jakie wyroby i produkty budowlane są najczęściej kupowane? Czego używamy do realizacji projektów budowlanych?

Materiały budowlane do stanu surowego

Szczególnie wyróżnić należy materiały budowlane niezbędne do stanu surowego, takie jak cegły, cementy, wapna czy piasek i klinkier. Stan surowy to bardzo ważny etap budowy, do którego powinniśmy wykorzystywać profesjonalne materiały czołowych firm budowlanych. Tylko wtedy będziemy mieć pewność ich trwałości, a co za tym idzie – solidności wykonanej konstrukcji.
Cegły są najczęściej wybieranym produktem do budowy domu. Dlaczego? Chociaż murowanie jest dosyć mozolne, to cegły pozwalają na wybudowanie niemal każdego elementu budynku. Nie tylko ścian, ale również sklepień, słupów czy nadproży łukowych. Można też wykorzystywać pustaki – lżejsze z racji posiadania otworów albo bloczki, którymi buduje się zdecydowanie szybciej (są większe, ale i cięższe!) – tłumaczy nasz ekspert z firmy Dajana.

Materiały budowlane do budowy dachu

Ważną grupę materiałów budowlanych stanowią również akcesoria do budowy dachu, w tym dachówki, blachodachówki, blachy trapezowe, blachy na rąbek stojący, gonty i rynny. Powinny zapewniać wytrzymałość konstrukcji dachu na wiele lat, jak również jego funkcjonalność. Co wybrać, dachówkę, blachodachówkę, czy blachę trapezową?
Dachówki ceramiczne i cementowe są bardzo trwałe, a także odporne na uszkodzenia i wahania temperatur. Dobrym rozwiązaniem jest także wysokiej jakości, solidnie wykonana blachodachówka lub blacha trapezowa, która może wykazywać równie dobre parametry wytrzymałościowe, a przy tym kosztować mniej. Podejmijmy decyzję jeszcze przed tworzeniem więźby dachowej, tak aby wytrzymała nałożony na nią ciężar. Każdy rodzaj pokrycia dachowego ma inną wagę!

Materiały budowlane do prac wykończeniowych

Materiały wykończeniowe to materiały budowlane, które pozwalają doprowadzić dom czy mieszkanie do porządku i sprawić, aby mieszkało się w nim dobrze. Dobór materiałów wykończeniowych należy dostosować do funkcji pomieszczenia i charakteru, jaki chcemy uzyskać. Duże znaczenie ma bez wątpienia kolor ścian. Dlatego pośród najczęściej wybieranych wyrobów do prac wykończeniowych bez wątpienia znajdują się tynki, farby i mieszalniki do farb.
Zwracajmy uwagę na jakość powłok malarskich, ich odporność na wycieranie, a jeśli to konieczne – również na wytrzymałość na czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV (ważne w przypadku malowania ścian zewnętrznych budynku!). Co istotne, farby można nakładać na stare powłoki malarskie, pod warunkiem ich dobrej przyczepności do podłoża. W razie problemów z wyborem właściwych materiałów budowlanych, możemy zwrócić się o pomoc do wyszkolonych w tym zakresie pracowników firmy. Chętnie udzielą nam wskazówek i pomogą w podjęciu trafnych decyzji, aby przeprowadzane przez nas prace budowlane miały pozytywny finał!
Materiał partnera