Sprzątanie przemysłowe

Sprzątanie przemysłowe food i non-food

Sprzątanie przemysłowe jest niezbędne dla utrzymania wydajności i niezawodności maszyn, konstrukcji, a nawet całych linii produkcyjnych. I choć czyszczenie wiąże się z koniecznością zatrzymania urządzeń, czystość w sektorze food i non-food umożliwia ograniczenie niespodziewanych przestojów do minimum. Sprawdźmy, co obejmuje i w jaki sposób przeprowadzane jest sprzątanie przemysłowe.

Utrzymanie czystości w przemyśle spożywczym

W przemyśle spożywczym utrzymanie czystości linii produkcyjnych jest szczególnie istotne. Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo produkcji – zanieczyszczone produkty spożywcze nie nadają się do sprzedaży, a jeśli już do niej trafią, mogą stanowić zagrożenie dla konsumentów. Jednocześnie również środki chemiczne stosowane w sprzątaniu przemysłowym muszą być w pełni bezpieczne i przeznaczone do stosowania w branży spożywczej. Zwłaszcza że sprzątanie zakładów przemysłu spożywczego obejmuje nie tylko mycie podłóg, ścian, elewacji i instalacji, ale również maszyn produkcyjnych i wózków transportowych, które mają bezpośredni kontakt z produkowanym jedzeniem.

Dlatego specjaliści z firmy sprzątającej Polita ze Szczecina wykonują sprzątanie przemysłowe ręczne i maszynowe wyłącznie z pomocą bezpiecznych i atestowanych preparatów chemicznych, a także suchego lodu, który nie generuje toksycznych oparów. Wszelkie prace są precyzyjnie dopasowane do danego zadania oraz wykonywane tak, aby ograniczyć przestoje do minimum. To sprawia, że wybrana metoda czyszczenia jest skuteczna, a jednocześnie bezpieczna.

Sprzątanie sektora non-food

Bezpieczeństwo to słowo klucz, ponieważ w sprzątaniu przemysłowym ważne jest nie tylko zachowanie czystości produkcji, ale również maszyn i urządzeń. Ich podzespoły są niezwykle delikatne, dlatego niezbędne jest zastosowanie takich metod, które jednocześnie zlikwidują brud oraz nie uszkodzą elementów linii produkcyjnej. Podczas sprzątania w sektorze non-food wykorzystuje się m.in. wspomniany już suchy lód. Granulki zamrożonego ciekłego dwutlenku węgla są wyrzucane pod wysokim ciśnieniem. Tak potraktowany brud złuszcza się i odpada. Co ważne, jest to metoda nie tylko efektywna, ale również ekologiczna i może być stosowana również na delikatnym podłożu, takim jak guma lub stal.

Dzięki stworzonej od podstaw koncepcji czyszczenia oraz dopasowaniu najskuteczniejszej metody sprzątania do danego zadania, czyszczenie przemysłowe przeprowadzane przez specjalistów jest bezpieczne, precyzyjne i efektywne. A co więcej, przestoje są ograniczone do minimum. Dlatego zlecając usługę sprzątania doświadczonej firmie zewnętrznej, zakład przemysłowy może skupić się na działaniu bez obaw o przestoje, zanieczyszczenie produktów lub uszkodzenie maszyn.

Materiał partnera