Malowanie natryskowe

Sprawdź, jakie zalety ma podjęcie współpracy z lakiernią natryskową

Malowanie natryskowe jest jednym z najefektywniejszych sposobów nakładania farby na obiekty, które charakteryzuje duża powierzchnia oraz nietypowy kształt. Dzięki jej zastosowaniu można w sposób efektywny pomalować wybrane elementy konstrukcyjne, ogrodzenia, bramy, meble, czy płyty MDF. Dlatego wielu producentów decyduje się na podjęcie współpracy z lakierniami natryskowymi.

Czym jest malowanie natryskowe?

Malowanie natryskowe, zwane również mokrym, to proces technologiczny polegający na nakładaniu farby na wybrane powierzchnie przy pomocy specjalnych pistoletów. Farba jest z nich wystrzeliwana pod ciśnieniem, dzięki czemu możliwe jest pokrywanie nią obiektów o znacznych rozmiarach i niestandardowych kształtach w sposób szybki i efektywny.

Należy jednak pamiętać, że malowanie natryskowe jest procesem wieloetapowym. Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie malowanej powierzchni. Musi zostać ona odpowiednio oczyszczona oraz oszlifowana i odtłuszczona. Tylko w ten sposób można uzyskać trwały efekt malowania. Niestety farba nałożona na zabrudzone powierzchnie będzie się przebarwiała i łuszczyła.

Kolejnym etapem jest nałożenie farby na oczyszczoną powierzchnię. Malowanie musi odbywać się warstwowo, ponieważ w ten sposób uzyskiwany jest najlepszy efekt koloryzacyjny.

Malowanie i lakierowaniem natryskowym zajmują się przedsiębiorstwa, takie jak QENDOK z Lubonia.

Jakie korzyści uzyskuje się dzięki malowaniu natryskowemu?

Przede wszystkim na malowanie natryskowe warto się zdecydować, gdy chcemy, by malowane powierzchnie osiągnęły trwały efekt koloryzacyjny, który podniesie ich wartości wizualne. Ze względu na stosowane w malowaniu natryskowym farby o wysokiej zawartości pigmentów możliwe jest uzyskanie ogromnej ilości odcieni poszczególnych kolorów. Dodatkowo, ze względu na wysoką wydajność tej technologii jest ona niezwykle konkurencyjna cenowo w stosunki do innych rodzajów malowania.

Oprócz malowania metodą natryskową można wykonać również lakierowanie. W ten sposób możliwe jest osiągnięcie na elementach zabudowy lub meblach pięknego i trwałego efektu połysku. Jest to jednak w dużej mierze uzależnione od umiejętności pracownika, który będzie prowadził prace związane z lakierowanie danej powierzchni. Warto mieć to na uwadze, gdy będziemy mieć w planach podjęcie współpracy z danym zakładem lakierniczym. Oczywiście oprócz odpowiedniego doświadczenia i wprawy pracujących osób, do uzyskania odpowiednich efektów niezbędne jest też zaplecze technologiczne, które umożliwi sprawne prowadzenie realizacji.

Materiał partnera