opakowania kosmetyczne

Sposoby dekorowania opakowań kosmetycznych

Nowoczesne opakowania kosmetyczne gwarantują trwałość zamkniętych w nich produktów oraz przykuwają uwagę potencjalnych klientów m.in. oryginalnymi etykietami. Różne sposoby dekorowania opakowań kosmetycznych mają na celu przede wszystkim wyróżnienie oferty konkretnego producenta spośród produktów konkurencji i zachęcenie klientów do ich zakupu. Jedną z częściej stosowanych metod zdobienia opakowań kosmetyków jest metoda hot stampingu.

W jaki sposób dekorowane są opakowania kosmetyczne?

Wykorzystywane do dekorowania opakowań kosmetycznych metody pozwalają stworzyć produkt, który będzie nie tylko estetyczny pod względem wizualnym, ale także zapadnie w pamięć jego odbiorców. Projekt opakowania powstaje z myślą o tym, że klienci kupują oczami i są skłonni zapłacić więcej za produkt, który wyróżnia się oryginalnym opakowaniem. Sposób dekorowania opakowań kosmetycznych dobierany jest indywidualnie do potrzeb konkretnego producenta oraz specyfiki jego produktu. Najczęściej do dekorowania opakowań kosmetycznych wykorzystuje się klasyczny sitodruk, metodę hot stampingu oraz druk tamponowy. Do popularnych metod ozdabiania opakowań kosmetycznych należy również metalizacja opakowania, dekorglass i flokowanie. Nie wszystkie metody dekorowania opakowań kosmetycznych można zastosować np. na opakowaniach z tworzyw sztucznych, które są nadal najczęściej stosowane w branży kosmetycznej.

Atrakcyjne opakowanie produktu kosmetycznego to jeden z filarów jego dobrej sprzedaży. Wybór spośród wielu metod zdobienia opakowań kosmetycznych może być trudny, jednak profesjonalne firmy, które zajmują się ich produkcją zawsze służą fachową radą i pomagają dobrać rozwiązania szyte na miarę indywidualnych oczekiwań swoich klientów – wyjaśnia ekspert z firmy  NOVO-PAK.

Jakimi metodami dekoruje się opakowania kosmetyczne z tworzyw sztucznych?

Opakowania kosmetyków z tworzyw sztucznych najczęściej dekoruje się metodą sitodruku, hot stampingu i druku tamponowego. Każda z tych metod ma swoje zalety, które warto poznać. W przypadku klasycznego sitodruku nadruk powstaje z pomocą stworzonego wcześniej szablonu i odpowiednio dobranej farby. Dzięki temu można precyzyjnie odwzorować szczegóły projektu oraz uzyskać różne efekty, które przykuwają uwagę kupujących. Zaletą sitodruku jest jego duża odporność na uszkodzenia oraz korzystna cena. Równie często stosowaną metodą zdobienia opakowań z tworzyw sztucznych jest metoda hot stampingu. W tym przypadku nadruki na opakowaniach wykonywane są bez użycia farby, ale z zastosowaniem specjalnych folii oraz stempli. Hot stamping polega na wytłoczeniu na powierzchni opakowania wybranego wzoru. Kolejną metodą dekorowania opakowań kosmetyków jest tampondruk, czyli druk tamponowy, który bardzo dobrze sprawdza się w przypadku np. nierównych powierzchni opakowań. Druk tamponowy jest odporny na uszkodzenia oraz pozwala na uzyskanie doskonałego efektu wizualnego ze względu na swoją wysoką rozdzielczość. Wzory z płytki wzorcowej nanosi się w tym przypadku na opakowanie za pomocą miękkiego stempla.

Materiał partnera