Sondy i pędzelki do zdobień – jakie warto kupić?

Manicure tradycyjny czy hybrydowy? Stylizacja żelem czy akrylem? Niezależnie od techniki czy rodzaju lakieru, warto postawić na zdobienia. Dlaczego? Urozmaicą one i upiększą każde paznokcie. W zależności od Twojego nastroju czy osobowości, możesz nałożyć na płytki tylko jeden, niewielki akcent albo coś bardziej widocznego. Możliwości jest niemal nieskończenie wiele. Często paznokciomaniaczki chętnie wykończyłyby swój manicure taką “kropką nad i”, ale… nie wiedzą, jak to zrobić. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że zdobienia wyglądają bardzo efektownie i spektakularnie i mogłoby się wydawać, że są bardzo trudne do wykonania. Rzeczywistość jest jednak inna. Oferta przyrządów do zdobień jest obecnie bardzo szeroka i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Sondy i pędzelki do zdobień ułatwią i przyspieszą pracę

Sondy i pędzelki do zdobień to przyrządy, które najczęściej wybierają paznokciomaniaczki. Często można trafić na pytanie – czy to “to samo”? Czy pracuje się nimi identycznie? Oczywiście – nie. Jedno i drugie akcesorium pozwala na uzyskanie nieco innego efektu. Również ich sposób użycia jest różny. W co lepiej się zaopatrzyć? Postanowiliśmy przybliżyć oba przyrządy do zdobień.

Sondy do zdobień

Sonda to – najczęściej dwustronne – dłutko kulkowe. W hurtowniach i sklepach kosmetycznych dostępne są przybory zakończone kulkami o różnej średnicy, najczęściej wykonane ze stali chirurgicznej. Do czego się ją stosuje? Najczęściej do aplikacji kropek o różnych rozmiarach – nawet tych mikroskopijnych, ale nie tylko. Oprócz tego, używa się jej do robienia różnych wzorów, wykonywania linii podczas french manicure, a także nakładania ozdób. Jak widać, sondy posiadają wiele zastosowań i są bardzo uniwersalne. Niektórzy twierdzą, że są one odpowiednikami linerów do make-up’u.

Pędzelki do zdobień

Pędzelki do zdobień z dalszej odległości przypominają nieco sondy. Jeżeli przyjrzeć się im bliżej, widać, że są zakończone włosiem. Posiadają one również nieco inne zastosowania niż sondy. Z ich pomocą można tworzyć nawet najmniejsze ikony oraz detale na płytkach. Doskonale nadają się do pracy z żelami oraz lakierami hybrydowymi. Oczywiście, wszystko zależy od rodzaju włosia, ale generalnie są bardzo wytrzymałe i długowieczne. Rodzajów pędzelków jest zdecydowanie więcej niż sond, jest więc w czym wybierać.

Rodzaje pędzelków do zdobień

W drogeriach i sklepach specjalistycznych można kupić pędzelki do zdobień różnego typu. Różnią się one przeznaczeniem. Istnieją przybory dedykowane do stylizacji żelem, akrylem, a także do zdobień. Wszystko zależy od tego, do czego planujesz ich używać. Oczywiście, można kupić także zestawy narzędzi do zdobień, w których skład wchodzą pędzelki i sondy różnego typu.

Jakie pędzelki są najbardziej uniwersalne?

W jaki pędzelek się zaopatrzyć, jeżeli dopiero zaczyna się przygodę ze zdobieniem paznokci? Warto zainwestować wtedy w przyrząd z najcieńszą możliwą końcówką z syntetycznego włókna, przypominającą do złudzenia igłę. Nie powinien być jednak zbyt krótki – optymalną długością jest ok. 6 mm. Pędzelek do zdobień o mniejszej końcówce może być bardziej problematyczny w trakcie używania.

Czego stosować do malowania wzorków?

Osoby dopiero zaczynające przygodę ze zdobieniem paznokci, najczęściej używają do tego lakierów hybrydowych. Jeżeli i Ty zdecydujesz się na to rozwiązanie, wybieraj produkty jak najmocniej napigmentowne, by uzyskać widoczne zdobienie. Fachowe stylistki paznokci stawiają również na dedykowany temu produkt – paint gel. Nie pozostawia warstwy dyspersyjnej, nie spływa z płytek i jest bardzo gęsty. Utwardza się go dłużej niż hybrydy, ale warto w niego zainwestować, ponieważ jest bardzo trwały i wygląda fantastycznie na każdym paznokciu. Szczególnie, że można go nakładać również na całe płytki.

Przybory do zdobień – dla stylistek paznokci i nie tylko

Mimo że utarło się, iż sond czy pędzelków do zdobień używają głównie fachowe stylistki paznokci, coraz częściej stosują je także nowicjuszki. Wystarczy odrobina cierpliwości i duża precyzja, by stworzyć z ich pomocą oryginalne wzory, niemożliwe do uzyskania zwykłym lakierem. Jak już wspomnieliśmy, na początek warto zainwestować w jeden, jak najbardziej uniwersalny produkt. Następnie, po nabraniu wprawy z tym pędzelkiem do zdobień, można pomyśleć o zakupie całego zestawu lub kilku innych pędzelków i/lub sond. Manicure wzbogacony efektownym wzorem z pewnością zostanie zauważony i doceniony. Przekonaj się o tym sama, wykonując oryginalne zdobienie na swoich płytkach.

Materiał partnera