ozonowanie pomieszczeń mieszkania dezynfekcja

Skuteczne sposoby na dezynfekcję pomieszczeń

Ozonowanie to skuteczny sposób na dezynfekcję pomieszczeń, podczas którego nie stosuje się chemicznych odczynników. Ozon jest gazem, który występuje naturalnie w atmosferze, powstaje podczas burz, kiedy dochodzi do wyładowań atmosferycznych. Po przeprowadzeniu takiej dezynfekcji pomieszczenia pozostaje świeży oraz delikatny zapach, a samopoczucie przebywających w nim osób znacznie się poprawia.

Dezynfekcja pomieszczeń — czy ozon usuwa wirusy?

Dezynfekcja przy pomocy ozonowania jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na usunięcie wszelkich szkodliwych elementów z otoczenia. Poprawnie przeprowadzony proces pozwala na pozbycie się:

  • różnego rodzaju alergenów,
  • brzydkich zapachów,
  • bakterii.

Ozon jest najsilniejszym utleniaczem występującym naturalnie, dzięki czemu ma zdolność do usuwanie wszelkich zanieczyszczeń, zarazków, czy pleśni. Jego stosowanie, jako środka dezynfekcyjnego jest najskuteczniejszą metodą, jaką można wykorzystać we wnętrzu pomieszczeń

— podkreśla specjalista z firmy FHU Tokarski.

Metoda ozonowania jest skuteczniejsza niż korzystanie z filtrów HEPA, promieniowania UV, czy chloru. Najważniejsze w procesie jest brak pozostałości toksycznych, które mogłyby odkładać się w pomieszczeniach, czy nawet doprowadzić do skażenia gleby i wody. Nadmiar zastosowanego ozonu jest nieszkodliwy, jako naturalny składnik atmosfery rozkłada się on do cząsteczek tlenu. Istotne jest, aby stosować się do dokładnych instrukcji w trakcie oraz po przeprowadzonym ozonowaniu.

Jakie są największe zalety dezynfekcji pomieszczeń z wykorzystaniem ozonowania?

Główną zaletą procesu ozonowania jest możliwość przeprowadzenia bardzo szybkiego, odkażania pomieszczenia. W przypadku dezynfekcji mieszkań warto również pootwierać szafy i szuflady w celu zwiększenia efektywności przeprowadzanych zabiegów. Ozonowanie to nie tylko sposób na wykonanie procesu likwidującego zarazki i bakterie. Jest to również możliwość pozbycia się wszelkich nieprzyjemnych zapachów.

Usługę powinna wykonywać odpowiednia firma dysponująca doświadczeniem oraz urządzeniami nowej generacji. Pozwoli to na dokładne uwolnienie ozonu we wnętrzu i skuteczne zwalczenie zarazków. Bardzo ważnym krokiem jest także przewietrzenie domu, czy mieszkania — jeżeli istnieje taka możliwość. Jeśli nie ma takiej opcji, pomieszczenie powinno być wyłączone z użytku przynajmniej na dwie godziny. W tym czasie nastąpi rozbicie cząsteczek ozonu i ich zamiana na tlen

Co wyróżnia ozonowanie na tle innych metod dezynfekcji?

Dezynfekcję pomieszczeń można wykonać na kilka sposobów. W tym celu wykorzystuje się środki chemiczne, specjalne lampy lub ozonowanie. Najskuteczniejsza metoda dostępna na rynku, która dodatkowo jest przyjazna dla środowiska i człowieka, to właśnie ozonowanie. Przy wykonaniu usługi przez wyspecjalizowaną firmę cały proces jest wyjątkowo szybki i całkowicie bezpieczny dla zdrowia osób, które będą korzystać z odkażonych pomieszczeń.

Materiał partnera