Odkomarzanie

Skuteczna dezynsekcja. Jak pozbyć się szkodliwych owadów?

Nie ulega wątpliwości, że komary to jednej z najbardziej uciążliwych owadów, z którymi zmagamy się w okresach letnich. Ich latanie uprzykrza nam spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Oprócz tego komary prawie zawsze wiążą się z ukłuciem wywołującym swędzące rany. Niestety domowe metody nie są w stanie raz na zawsze pozbyć się uporczywych owadów. Na czym polega odkomarzanie i w jakich sytuacjach będzie niezbędne? Sprawdźmy!

Odkomarzanie – co to jest i jak przebiega?

Odkomarzanie to jedna z metod, której celem jest pozbycie się komarów. Jest ono wykonywane na otwartych przestrzeniach, a skuteczność zabiegu jest tym wyższa, im większy obszar zostanie poddany dezynsekcji. W zależności od wielkości terenu może być ono realizowane metodą zamgławiania termicznego lub przy użyciu opryskiwaczy ULV.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że aby zabieg był w pełni bezpieczny, nie może być on przeprowadzany samodzielnie. Odkomarzaniem zajmują się wyłącznie profesjonaliści, tacy jak firma DDD Paktis w Skierniewicach, której pracownicy wiedzą, czym kierować się przy wyborze odpowiednich preparatów i narzędzi, a także jaka metoda sprawdzi się najlepiej na danym obszarze.

Odkomarzanie natomiast polega na rozpyleniu preparatu owadobójczego pod postacią mgły, której kropelki dotrą nawet do małych zakamarków i szczelin, skutecznie eliminując komary. Oprócz tego preparat zabija dorosłe osobniki owadów, powoduje u nich niezdolność do rozmnażania się oraz zapobiega ich ponownemu występowaniu. Poza tym do środka dodawany jest specjalny nośnik, który sprawia, że osadza się on na liściach, a tym samym jest odporny na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych.

Kiedy warto wykonać odkomarzanie?

Komary przede wszystkim lubią ciepłe i wilgotne powietrze, dlatego też najczęściej pojawiają się w naszych ogródkach w letnich sezonach. W szczególności występują w ogrodach i działkach o dużej roślinności, a także w miejscach, gdzie doszło do zalań lub tam, gdzie znajdują się wody stojące. Będą to m.in. domy jednorodzinne oraz ogródki restauracyjne i hotelowe, w których pobliżu znajduje się basen, oczko wodne, jezioro lub rzeka.

Wiele osób uważa, że zima jest lekarstwem na uporczywe szkodniki. Niestety, dorosłe insekty w chłodnych miesiącach znajdują kryjówki, z kolei ich jaja są wysoce odporne na niskie temperatury. W efekcie komary nie giną i są w stanie przetrwać do okresu letniego. W związku z tym, jeśli chcemy raz na zawsze pozbyć się insektów, dezynsekcję warto przeprowadzić nie tylko latem i wiosną, ale również w chłodniejszych miesiącach.

Materiał partnera