Gdzie najlepiej kupować wyroby tartaczne wysokiej jakości?

Skład drewna. Gdzie zaopatrzyć się w wysokiej jakości wyroby tartaczne?

Wyroby tartaczne to przede wszystkim więźby dachowe, łaty i kontrłaty dachowe, tarcice obrzynane, nieobrzynane i obiciowe, a także krawędziaki. Ponieważ są one podstawowymi elementami konstrukcji domu, ważne, aby zaopatrzyć się w nie w sprawdzonych składach drewna oraz tartakach. Oferują one bowiem wyroby wysokiej jakości, które nie tylko zapewnią bezpieczeństwo konstrukcji, lecz również jej estetykę.

W wyroby tartaczne najlepiej zaopatrywać w sprawdzonych, renomowanych składach drewnach oraz tartakach. Poniżej przedstawimy cechy, którymi powinno charakteryzować się dobre przedsiębiorstwo drzewne. Zanim jednak sprawdzimy, po czym poznać profesjonalny zakład obróbki drzewa, przyjrzyjmy się, czym dokładnie są wyroby tartaczne i dlaczego powinniśmy wybierać te wysokiej jakości.

Wyroby tartaczne

Podstawowym wyrobem tartacznym jest więźba dachowa, będąca kluczowym elementem konstrukcyjnym domu, gdyż przenosi obciążenia własne, śniegu oraz wiatru. Aby prawidłowo spełniała swoje funkcje, powinna być wykonana z wysokogatunkowego drewna, dobrze wysuszonego, obrobionego oraz zabezpieczonego przed ogniem i grzybami. Łaty dachowe z kolei służą do obijania dachów, czyniąc z nich trwały i stabilny element konstrukcyjny i zapewniając pokryciu lepszą przyczepność. Tarcice z kolei są materiałem na deski, bale, listwy oraz belki, które również składają się na konstrukcje domów, dlatego także powinniśmy wybierać te najwyższej jakości.        

Skład składowi nierówny

Po czym zatem poznać dobry skład drewna? Przede wszystkim będzie to firma o dużym doświadczeniu na rynku tartacznym i działająca już dłuższy okres czasu. Sprawdzeni kontrahenci oraz dostawcy, a także zatrudniani przez nią fachowcy i wieloletni pracownicy, będą gwarantem dostarczania klientom wyrobów najwyższej jakości. Zwróćmy także uwagę na ofertę danego składu drewna oraz wszechstronność jego działalności. Profesjonalny tartak będzie zajmował się nie tylko pozyskiwaniem surowca drzewnego czy produkcją wyrobów tartacznych, lecz również obrotem materiałami drewnopodobnymi, a także współpracą z sektorem budowlanym, stolarskim, meblarskim, szkutniczym, rolniczym czy transportowym. Jednym z przykładów takiego tartaku, jest przedsiębiorstwo drzewne Slawland, działająca w Szczecinie od 1988 roku. W wysokiej jakości wyroby tartaczne zaopatrujmy się w składach drewna, które strugają, suszą oraz impregnują zamawiany surowiec, a także oferują klientom nie tylko drewno z polskich lasów, lecz również egzotyczne, na przykład skandynawskie. Warto także sprawdzić, czy tartak, w którym zamierzamy się zaopatrzyć, posiada specjalistyczne certyfikaty, zaświadczające o spełnianiu przez niego norm Unii Europejskiej, certyfikat FSC, świadczący o dbałości o ekologię oraz certyfikat CE, zaświadczający o wysokiej jakości sprzedawanego drewna.

Materiał partnera