wc

Ściany działowe gwarancją prywatności w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych

Jest wiele miejsc, do których dostęp ma każda osoba z ulicy: galerie handlowe, dworce, lotniska, urzędy, szkoły, stacje benzynowe i wiele, wiele innych. Każdego dnia przewijają tam się dziesiątki osób. Przepisy nakazują zapewnienie w takich punktach sanitariatów. Co zrobić, aby pośród obcych osób zaznać odrobiny prywatności, korzystając z pomieszczeń higieniczno-sanitarnych?

Ściany działowe – odrobina prywatności w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych

Tam, gdzie tworzy się wiele stanowisk sanitarnych: toalet, pisuarów czy natrysków, konieczne jest ich odseparowanie, tak aby mogło z nich korzystać kilka osób naraz bez poczucia skrępowania. Rozwiązaniem, które oszczędza pieniądze, przestrzeń i czas, są ściany działowe do sanitariatów.

Ściany działowe mają mnóstwo zalet – przekonuje znawca z firmy Sanipol. – Przede wszystkim są znacznie tańsze niż murowane przegrody oddzielające stanowiska sanitarne. Zajmują także mniej miejsca. Nasze najcieńsze ścianki działowe mają zaledwie 13 milimetrów grubości! Ponadto materiały, z których są wykonane, doskonale nadają się do użycia w pobliżu wody i w towarzystwie odczynników chemicznych, czego nie można powiedzieć o ścianach murowanych, które są podatne na pleśnienie albo wymagają kosztownych okładzin. Postawienie ścian działowych jest znacznie szybsze i tańsze, podobnie jak późniejsze ich konserwowanie i czyszczenie.

Charakterystyka ścian działowych w pomieszczeniach higieniczno-sanitarnych

Pomieszczenia higieniczno-sanitarne to miejsca szczególnie wymagające. Ponieważ są one poddawane codziennej intensywnej eksploatacji przez wiele osób, muszą być przygotowane na różne sytuacje i czynniki szkodliwe. Jednocześnie muszą zapewniać prywatność osobom korzystającym z kabin sanitarnych. Czym charakteryzują się ściany działowe do sanitariatów?

Ze względu na intensywne użytkowanie do wykonywania ścian działowych między stanowiskami sanitarnymi wykorzystuje się materiały o wysokiej trwałości. Mogą to być płyty z prasowanego warstwami papieru nasączonego żywicą, która zapewnia dużą gęstość, twardość i wysoką odporność materiału. Innym rozwiązaniem są sztywne i solidne płyty warstwowe złożone z doskonale izolującego ciepło i dźwięki poliuretanu wewnątrz i grubego laminatu HPL na zewnątrz. Można używać także płyt wiórowych laminowanych.

Wszystkie te materiały są stosunkowo lekkie, co znacznie ułatwia transport i pracę. Szkielet konstrukcji to na ogół profile aluminiowe – sztywne i niepodatne na rdzewienie oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, co szczególnie ważne np. w przedszkolach albo obiektach, których zarządcy stawiają na ciekawy design i dbałość o każdy szczegół, zarówno płyty, jak i profile można dowolnie barwić, aby urozmaicić wygląd sanitariatów.

Materiał partnera