tablet potluczony ekran naprawa

Rozbity wyświetlacz w tablecie – co robić?

Kiedy tablet upada na podłogę lub spada na niego ciężki przedmiot prawie w każdym przypadku oznacza to rozbity wyświetlacz. Szczególnie wtedy, gdy ekran nie posiada dodatkowego zabezpieczenia w postaci folii ochronnej lub szkła hartowanego. Wyjaśniamy, czy warto jest naprawiać wyświetlacz tabletu w takiej sytuacji.

Profesjonalny serwis – pierwsza pomoc w uszkodzeniach ekranu

W Internecie nie brakuje filmów, a także dokładnych instrukcji opisujących samodzielną naprawę ekranów w tabletach. Autorzy przekonują, że nie jest to skomplikowana czynność. Rzeczywiście wymiana szybki należy do dość prostych zadań, podczas których pomocne są precyzja i delikatność ruchów. Również umiejętność posługiwania się dość małymi narzędziami.

Niemniej jednak samodzielna wymiana ekranu jest pracochłonna. Nigdy nie ma więc pewności, że działanie na własną rękę okaże się ostatecznie warte poświęcenia czasu i energii. Tym bardziej, jeśli nie posiada się doświadczenia w zakresie napraw urządzeń elektronicznych. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu naprawy tabletów. Pracownicy wykonują swoją pracę znacznie szybciej i skuteczniej, ponieważ posiadają wieloletnie doświadczenie.

Dlaczego nie warto zwlekać z naprawą lub wymianą ekranu tabletu?

Popękany wyświetlacz może być niebezpieczny podczas przesuwania po nim palcem. Popękane szkło jest powodem zranień ze względu na ostro zakończone krawędzie. Ponadto korzystanie z urządzenia z uszkodzoną matrycą męczy i pogarsza wzrok oraz sprawia, że oczy po nawet krótkim czasie pracy na tablecie zaczynają boleć.

Jak mówi serwisant z serwisu telefonów, tabletów i laptopów IGen:

Rozbity wyświetlacz nie jest ani komfortowy w użytku, ani też bezpieczny. Zdecydowanie lepszą inwestycją jest jego wymiana niż codzienne męczenie się podczas korzystania z ulubionego urządzenia.

Jak wyceniana jest usługa naprawy lub wymiany wyświetlacza?

Cena naprawy przede wszystkim zależy od modelu tabletu, a więc również od wielkości ekranu. Im więcej cali posiada, tym jest większe prawdopodobieństwo, że cena również wzrośnie. Kosztorysy są często narzucane przez producentów wyświetlaczy i szybek, którzy kierują się określonymi parametrami – na przykład ich wytrzymałością. Oczywiście bierze się również pod uwagę doświadczenie pracowników i jakość świadczonych przez nich usług.

Wycenę poprzedza dokładna i szybka diagnostyka tabletu pod kątem rozległości uszkodzenia. Dopiero na tej podstawie klient otrzymuje dokładną i adekwatną do usterki cenę.  

Materiał partnera