Szlifierka przelotowa

Rodzaje szlifierek. Przegląd rozwiązań

Profesjonalne szlifierki są wykorzystywane w branży produkcyjnej, zwłaszcza w kontekście wytwarzania mebli oraz innego typu wyrobów użytkowych. Aby dobrze spełniały swoje zadanie, muszą cechować się doskonałą jakością. Nie bez znaczenia jest także funkcjonalność tych urządzeń. Na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych produktów, ale na które z nich warto szczególnie zwrócić uwagę?

Szlifierki bębnowe

Szlifierki bębnowe sprawdzają się w branży meblarskiej. Wykorzystuje się je do produkowania wysokiej klasy wyrobów użytkowych. Specjalna konstrukcja tych maszyn umożliwia zamontowanie na nich bębnów szlifierskich, a także pozostałych narzędzia szlifiersko-polerskich.

Do najbardziej rekomendowanych rozwiązań w tym zakresie można zaliczyć poniższe maszyny.

  • Szlifierka bębnowa KSB: wykorzystuje się ją do opracowywania różnego typu materiałów drewnianych, które zostały poddane wcześniejszej obróbce. Ta maszyna wyróżnia się prostą konstrukcją i wysoką funkcjonalnością (m.in. trzy prędkości obrotowe, płynna regulacja obrotów itd.). Nadaje się do szlifowania elementów płaskich, wypukłych, profilowanych i takich o złożonych kształtach. Maszyna składa się z zaawansowanego systemu napędowego z wrzecionem.
  • Szlifierka bębnowa DSB: jej funkcjonalność jest zbliżona do tej oferowanej przez szlifierki KSB. Konstrukcja tej maszyny daje możliwość zamontowania dwóch różnych narzędzi pracujących w poziomym układzie.

Oba modele szlifierek bębnowych można znaleźć w ofercie firmy Prochera.

Szlifierki przelotowe

Drugą grupę produktów stanowią szlifierki przelotowe. Te maszyny umożliwiają szlifowanie i polerowanie elementów zarówno drewnianych, jak i drewnopochodnych. Budowa i kształt głowic pozwalają na zamontowanie różnego typu narzędzi szlifiersko-polerskich.  

Jeśli chodzi o dostępne na rynku rodzaje szlifierek przelotowych, można wyróżnić między innymi:

  • szlifierki dwu-, trzy- i czterostronne,
  • szlifierki dwugłowicowe,
  • szlifierko-polerki (lekkie i tradycyjne).

Każde z powyższych urządzeń cechuje się różnymi parametrami. W celu zapoznania się ze szczegółowymi informacjami technicznymi i zastosowaniem poszczególnych modeli warto przeczytać specyfikację na stronie internetowej producenta.

Gdzie wyposażyć się w dobre jakościowo szlifierki?

Najlepszej klasy produktów szlifujących należy poszukiwać bezpośrednio u producentów specjalizujących się w wytwarzaniu tego typu urządzeń. Wówczas otrzymuje się szlifierki o najlepszych parametrach, które wykorzystują najnowsze dostępne na rynku technologie.
W razie potrzeby można zasięgnąć porady fachowca, który pomoże dobrać właściwy produkt do potrzeb klienta.

Materiał partnera