Systemy wydawcze dla gastronomii

Rodzaje systemów wydawczych

W profesjonalnej gastronomii bardzo ważne jest odpowiednie eksponowanie i wydawanie posiłków. Każdy gość w restauracji oczekuje, że jego posiłek szybko trafi na stół, a przy tym będzie nie tylko ciepły, ale też estetyczny. To możliwe dzięki profesjonalnym systemom wydawczym. Jakie są ich rodzaje? Poznaj urządzenia i sprzęty wchodzące w skład ciągów wydawczych dla gastronomii.

Właściwości systemów wydawczych dla gastronomii

Systemy wydawcze składają się ze sprzętów i urządzeń, które umożliwiają szybkie, bezpieczne, higieniczne i estetyczne wydawanie posiłków oraz ich utrzymywanie w odpowiedniej temperaturze. Podnosi to zadowolenie gości z usług gastronomicznych i buduje pozytywne doświadczenie klientów z firmą, która je oferuje.

Systemy wydawcze to produkty specjalistyczne, które spełniają wszelkie wymogi dotyczące kontaktu z żywnością. Wykonane są przede wszystkim ze stali nierdzewnej. Zapewnia to wieloletnią trwałość mimo intensywnego użytkowania. Systemy wydawcze są ergonomiczne, łatwe w obsłudze i utrzymaniu w czystości. Pozytywnie wpływają na wydajność i tempo pracy, co jest korzystne zarówno z perspektywy pracowników obsługi, jak i gości.

Jakie są elementy systemów wydawczych dla gastronomii?

Jednym z producentów systemów wydawczych dla gastronomii jest firma Jugema. Oferuje ona  następujące elementy systemów wydawczych:

  • Bemary wodne – podgrzewają one gotowe już dania, aby osoba obsługiwana dostała ciepły posiłek. Składniki potraw przechowywane są w wydzielonych zbiornikach ogrzewanych od dołu przez parę wodną i powietrze. Zapewniają stałą temperaturę jedzenia. Są dostępne w wersjach stacjonarnej i mobilnej.
  • Dystrybutory talerzy – służą do bezpiecznego i sprawnego transportu dużych ilości zastawy stołowej i udostępniania jej obsłudze lub bezpośrednio osobom spożywającym posiłek. Znajdują zastosowanie szczególnie na dużych przyjęciach oraz na stołówkach.
  • Lady chłodnicze – ten element pozwala na estetyczne wyeksponowanie posiłków na stołówkach, w bistro czy na bankietach. Przeznaczone są głównie do sałatek i napojów, czyli produktów, które wymagają chłodu oraz dostępu powietrza. Lada umożliwia wygodne sięganie po jedzenie i napoje gościom lokalu i uczestnikom imprez okolicznościowych.
  • Stanowiska (wewnętrzne, zewnętrzne, otwarte i zamknięte) – to rodzaje szafek z blatami, które umożliwiają stworzenie ergonomicznego ciągu wydawczego optymalnego w danych warunkach lokalowych. Stanowią one uzupełnienie wyżej wymienionych sprzętów i zapewniają sprawną pracę obsługi lokalu. Służą do przechowywania posiłków (półki) oraz ich wykładania (blat). W odróżnieniu od bemarów i lad są neutralne termicznie.
  • Stoły chłodnicze stosuje się tam, gdzie posiłki wymagają przechowywania w niższych temperaturach – między 0 a 8 stopni Celsjusza. Stoły chłodnicze mogą stanowić bazę dla bardziej rozbudowanych stanowisk wydawczych, ponieważ można je doposażać w np. szuflady czy zlew.
Materiał partnera