Bukiet ślubny

Rodzaje ozdób kwiatowych dla młodej pary

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dwojga młodych ludzi. Przygotowanie ceremonii wymaga podjęcia wielu decyzji, które mogą mieć wpływ na całokształt uroczystości. Jednym z dylematów jest wybór dekoracji sali weselnej i kościoła, a także ozdób do stroju Państwa Młodych. Od kilku sezonów można zauważyć wzrost popularności kwiatów, które nie są już tylko wykorzystywane na bukiety. Jak jeszcze można ich użyć?

Dlaczego warto zdecydować się na kwiaty?

Trudno wyobrazić sobie przyjęcia weselne be dekoracji kwiatowych. Tworzą one klimat, którego nie da się zastąpić sztucznymi ozdobami. Kwiaty są także chętnie wykorzystywane w modzie ślubnej, w której coraz częściej można zauważyć motywy kwiatowe. Dzięki takim ozdobom kreacje ślubne nabierają lekkości oraz indywidualnego charakteru.

Obecnie kwiaty nie są już tylko wykorzystywane do zrobienia bukietu ślubnego – mówi specjalistka z firmy Le Frou-Frou. – Młode pary coraz chętniej wykorzystuje ozdoby kwiatowe jaki element uzupełniający ich stroje – dodaje. Kwiaty ze względu na swoją różnorodność można dopasować do motywu wesela oraz charakteru stylizacji ślubnych.

Ozdoby kwiatowe dla młodej pary

Bukiet ślubny to niezbędny rekwizyt Panny Młodej, który koniecznie musi być wykonany z żywych kwiatów. Rodzaj bukietu dobiera się do charakteru stylizacji, urody Panny Młodej oraz motywu przewodniego wesela. Oprócz tego można wykorzystać także inne ozdoby kwiatowe.

  • Wianek – coraz częściej Panna Młoda rezygnuje z tradycyjnego welonu na rzecz wianka. Taka ozdoba będzie szczególnie pasowała do sukni ślubnej w stylu boho oraz wesela urządzanego na świeżym powietrzu.
  • Butonierka dla Pana Młodego – ciekawą ozdobą będzie kwiatowa butonierka, pasująca do bukietu Panny Młodej. W tym przypadku można zdecydować się na nieco bardziej ekstrawaganckie gatunki kwiatów, które dodadzą charakteru całej stylizacji.
  • Bransoleta z kwiatów – Panny Młode, które chcą się wyróżnić, mogą zdecydować się na bransoletę kwiatową zamiast tradycyjnej biżuterii. Jest to ciekawy sposób na urozmaicenie klasycznej sukni ślubnej.
  • Kwiatowe ozdoby sukni ślubnej – niewielkie kwiatki można także wpiąć w materiał sukni ślubnej, aby nadać jej świeżości. W ten sposób nawet skromna kreacja nabierze wyjątkowego wyglądu.

Kwiaty stwarzają nieograniczone możliwości wykorzystania w ślubnych stylizacjach. Tak naprawdę wszystko zależy od kreatywności Państwa Młodych, gdyż kwiaty pasują do wszystkiego.