Ogrodzenie dla bydła

Rodzaje ogrodzeń dla bydła. Dostępne rozwiązania

Wyprowadzanie bydła na pastwiska jest konieczne – czasami sezonowo, a w wielu przypadkach całorocznie. Warto jednak zadbać o bezpieczeństwo zwierząt i zainwestować w dobre ogrodzenia. Chronią one nie tylko przed atakami grasujących w pobliżu dzikich zwierząt, ale też zapobiegają ucieczce stada. Producenci oferują wiele rodzajów ogrodzeń, w tym coraz popularniejsze elektryczne. Co warto wiedzieć na ich temat?

Ogrodzenia dla bydła – jakie są ich rodzaje?

Na rynku są dostępne ogrodzenia stałe i przenośne. Wśród nich prym wiodą ogrodzenia elektryczne wykonane z wysokojakościowych materiałów zabezpieczonych powłokami cynku i aluminium. Wspomniane przewodniki wzmacniają przegrody, wydłużają ich żywotność, a także zabezpieczają przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, w tym deszczem, mrozem i intensywnym promieniowaniem słonecznym.

Elektryczne ogrodzenia dla bydła można ustawić w dowolny sposób na przykład tak, by ułatwić zapędzenie stada do poskromu. Właściciel osobiście decyduje, jaka energia impulsu elektrycznego i minimalne napięcie ma być zastosowane w przegrodzie. Do tego konieczne jest też przygotowanie uziemienia oraz skompletowanie pozostałych elementów, takich jak izolatory, przewody i elektryzator. Fachowcy, którzy zajmują się sprzedażą elektrycznych ogrodzeń służą radą w doborze wszystkich niezbędnych części.

Ogrodzenia elektryczne występują w wersji z siatki oraz stałej, zwanej „pastuchem”. Znakomicie sprawdzają się w przypadku hodowli krów, owiec i koni. Prąd nie wpływa negatywnie na zdrowie trzody, a jedynie powoduje krótkie uczucie bólu. To najlepsza forma zabezpieczenia – tym bardziej, że trzoda nie staranuje takiej bariery.

Alternatywą dla ogrodzenia elektrycznego są tradycyjne panele ogrodzeniowe, również w wersji mobilnej. Największą wytrzymałością charakteryzują się ocynkowane ogniowo z solidnym łańcuchowym łączeniem. Niewrażliwe na mocne uderzenia, korodowanie i zmienne warunki atmosferyczne, sprawdzą się na każdym terenie.

Dobre ogrodzenie dla bydła – gdzie zamówić?

Wytrzymałe ogrodzenia należy zamówić u renomowanego dostawcy, takiego jak Borys s.c., który zajmuje się również ich montażem. Właściciel nie musi osobiście rozkładać przegrody, gdyż specjaliści profesjonalnie i bezbłędnie przygotują ogrodzenie dla każdego gatunku zwierząt gospodarczych. W zakres ich obowiązków wchodzi też sporządzenie przejrzystego kosztorysu oraz profesjonalne doradztwo. Służą przy tym wsparciem w dobraniu innych elementów wyposażenia gospodarstwa w tym paśników, poideł, żłobów i poskromów.

Materiał partnera