Rodzaje maszyn czyszczących

Maszyny czyszczące to niezastąpiona pomoc w sprzątaniu, szczególnie w przypadku większych powierzchni, gdzie stosowanie ręcznych metod mijałoby się z celem. Z tego typu urządzeń korzystają przede wszystkim zakłady pracy oraz firmy sprzątające, którym zależy na większej wydajności i lepszych rezultatach sprzątania. Jakie wyróżniamy najpopularniejsze rodzaje maszyn czyszczących?

Odkurzacze

Odkurzacz to bez wątpienia najpopularniejszy sprzęt do sprzątania, niezastąpiony w każdym domu i biurze, ale też w obiektach przemysłowych i wielkopowierzchniowych. Profesjonalne odkurzacze różnią się jednak od tych przeznaczonych do użytku domowego, głównie pod względem mocy i wydajności. Wyróżniamy tu następujące maszyny czyszczące:

  • Odkurzacze biurowe – niezastąpione do efektywnego sprzątania zarówno małych obiektów, np. niewielkich biur, ale też większych powierzchni, takich jak sale konferencyjne czy korytarze. Są to niezwykle trwałe i wydajne urządzenia, które posiadają większą niż zwykłe odkurzacze siłę ssania. Ponadto wyróżnia je także cicha praca.
  • Odkurzacze piorące – to maszyny przeznaczone do czyszczenia na mokro powierzchni materiałowych, takich jak wykładziny, dywany czy tapicerki.
  • Odkurzacze przemysłowe – przystosowane do sprzątania wyjątkowo uciążliwych zabrudzeń w warunkach przemysłowych, np. do usuwania pyłów. Mogą z powodzeniem współpracować z urządzeniami budowlanymi, takimi jak szlifierki.

Szorowarki

Maszyny przeznaczone do szorowania, prania i froterowania różnego rodzaju powierzchni. Przy ich pomocy można dokładnie wyczyścić niemal każdy rodzaj posadzki, w zależności od zastosowanych padów i środków czyszczących. Szorowaki wykorzystuje się do czyszczenia m.in. parkietów drewnianych, posadzek kamiennych i betonowych, a także płytek ceramicznych czy wykładzin. Charakteryzuje je wysoka niezawodność, duża moc oraz cicha praca. Szorowarki znajdują zastosowanie w biurach, warsztatach, supermarketach i innego typu obiektach.

Co jeszcze?

Pozostałe maszyny czyszczące to automaty i urządzenia o działaniu szorująco-zbierającym. To uniwersalne i wielofunkcyjne maszyny dostępne zarówno w mniejszym rozmiarze, a więc idealne do niewielkich biur i ciasnych korytarzy, a także jako samojezdne urządzenia z napędem i miejscem dla operatora. Automaty i maszyny szorująco-zbierające, które myją i osuszają powierzchnie, to doskonały wybór do wielkopowierzchniowych obiektów i miejsc użytku publicznego o dużym natężeniu ruchu, takich jak urzędy, banki, szpitale, hale przemysłowe i magazynowe. Dobrej jakości maszyny czyszczące, które znajdziemy np. w ofercie Hurtowni Chemicznej, to skuteczny sposób na szybkie i efektywne sprzątanie nawet najbardziej zabrudzonych miejsc.

Materiał partnera