Rodzaje elementów drewnianych

Rodzaje elementów drewnianych

Elementy drewniane są popularnym i lubianym materiałem wykorzystywanym powszechnie w stolarstwie. Z czystych kawałków sosny czy świerku mogą powstać solidne meble, jak również inne detale wykończenia czy wyposażenia wnętrz. Warto zamawiać je w wyspecjalizowanych punktach produkcyjnych, dysponujących rozbudowanym parkiem maszynowym. Poddają one elementy drewniane profesjonalnej i dokładnej obróbce.

Powstające z czystego, wyselekcjonowanego drewna elementy drewniane są wszechstronnie wykorzystywane przez producentów mebli, architektów i projektantów. Wytwarzane
w zakładach stolarskich detale są dostępne w różnych formach i rozmiarach. Wśród elementów drewnianych znajdują się także klejonki czy listwy stelażowe do łóżek. Wszystkie muszą odznaczać się ponadprzeciętną wytrzymałością na codzienną eksploatację, zapewniać komfort i estetyczny wygląd.

Elementy drewniane w produkcji mebli

Z drewna można produkować całe meble, jak również wykorzystywać ten materiał jedynie w formie pojedynczych części czy konstrukcji. Bez względu na zakres zastosowań, elementy drewniane muszą być solidne i odpowiednio przygotowane do eksploatacji. Dlatego też poleca się korzystanie z produktów, które są prawidłowo wysuszone, optymalnie elastyczne, właściwie zabezpieczone.

Elementy drewniane znajdują zastosowanie jako:

  • listwy materacowe do stelaży łóżek — odporne na nacisk i odkształcanie, gwarantujące wysoką jakość wypoczynku,
  • klejonki — bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, wykorzystywane przy produkcji schodów, mebli, podłóg,
  • części mebli — blaty, fronty i tyły, drzwiczki, półki.

W zależności od realizowanego projektu można zamówić elementy drewniane w różnych formach i rozmiarach. Wybór jest duży, dostępne są wersje o wymiarach 36×65, 22×46, 20×25.

Gdzie zamówić?

Elementy drewniane, jako półprodukty wykorzystywane do produkcji mebli czy innych elementy wykończeniowych, najlepiej kupić bezpośrednio u stolarza. Firma, która dysponuje nowoczesnym i dobrze wyposażonym parkiem maszynowym, może zrealizować indywidualne zamówienia na części z drewna takie jak listwy materacowe czy klejonki. LIMBOR to polskie przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w obróbce drewna. To jeden z tych zakładów, który dysponuje własnym sprzętem do produkcji elementów — piłami, frezarkami, prasami, heblami. To ważna przewaga konkurencyjna, gdyż pozwala nie tylko przygotować drewniane fragmenty, ale też stabilnie połączyć je ze sobą, dzięki przemyślnemu rozplanowaniu i wykonaniu nacięć brzegów czy powierzchni.

Materiał partnera