Pudełko z nadrukiem - sposób na reklamę

Pudełka z nadrukami – sposób na reklamę

Nie od dziś wiadomo, że skuteczna reklama jest kluczowym czynnikiem dla sukcesu przedsiębiorstwa. Istotne jest jednak również to, aby była ona jak najbardziej oryginalna, a zarazem dyskretna. Pomóc w tym mogą przede wszystkim różnego rodzaju produkty i opakowania, z którymi mamy styczność tak naprawdę na co dzień. Jednym z ciekawszych pomysłów są w tym przypadku pudełka z nadrukiem. Podpowiadamy, w jaki sposób powstają produkty reklamowe tego typu oraz jakie korzyści wiążą się z ich stosowaniem.

Jak powstają najciekawsze pudełka z nadrukami?

Aktualnie na rynku opakowań dominuje technologia wykrawania. Polega ona na tym, że z danego materiału, najczęściej kartonu, wycina się interesujący kształt. Po złożeniu szablonu powstaje pudełko. Niezwykle ciekawym faktem jest także to, że taka technika umożliwia stworzenie opakowania tak naprawdę w dowolnej formie. Może być to więc karton do pizzy, ale też butów, czy innego produktu.

Jak tłumaczą specjaliści z firmy Makart– Box: ,,Kroje kartonów zazwyczaj zaczerpnięte są z międzynarodowej bazy kodów FEFCO. Dzięki temu klient może być pewien, że zamówiony produkt spełnia wszystkie, niezbędne wymogi i standardy’’.

Po wykrojeniu pudełka zostaje on w odpowiedni sposób zadrukowany. W tej kwestii tak naprawdę nie ma większych ograniczeń. Najbardziej popularnym nadrukiem jest oczywiście logo firmy, które pełni funkcję marketingową. Niejednokrotnie spotkać możemy się również z ciekawymi napisami lub też obrazkami na pudełkach. Warto zaznaczyć, że nadruki powstawać mogą przy pomocy tradycyjnego druku offsetowego, ale też fleksograficznego, czyli wypukłego.

Dlaczego pudełko z nadrukiem to świetny sposób na reklamę?

Pudełka, mimo tego, że są z nami praktycznie w każdej dziedzinie życia, często sprawiają wrażenie przedmiotów niepozornych. Zauważmy jednak, że logo firmy czy odpowiednia, marketingowa grafika, są w stanie dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych klientów. Wielu z nas używa pudełek z nadrukiem przez długi czas, a niejednokrotnie przekazujemy je innym osobom. Warto pamiętać też o tym, że nadruki na kartonach są niezwykle dyskretne. Zazwyczaj nie zwracamy na nie szczególnej uwagi, mimo to podświadomie zapamiętujemy nazwę i logo właśnie tej firmy, która jest zaprezentowana na nadruku. Pamiętajmy też, że nadruki na pudełkach można tworzyć w sposób dowolny, co daje przedsiębiorcy największą swobodę marketingową. W dzisiejszych czasach niezwykle ważna jest także ochrona środowiska naturalnego. Kartonowe opakowania są produktem w pełni ekologicznym i biodegradowalnym, co jest niezwykle cenione przez świadomych klientów.

Materiał partnera