Psi psycholog – zwierzęta również potrzebują wsparcia

Przygnębienie, apatia, brak chęci do życia, zmiany w zachowaniu. To tylko niektóre z symptomów mogących świadczyć o tym, że Twój pupil właśnie zmaga się z problemami psychicznymi. Psia psychika jest skomplikowana i podobnie jak w przypadku ludzi może czasami potrzebować wsparcia. Zmieniające się zachowanie zwierzęcia może świadczyć o tym, że pies nie radzi sobie zbyt dobrze z codziennością. To moment, w którym być może trzeba będzie odwiedzić psiego psychologa, bowiem lekceważenie takich sygnałów może mieć poważne konsekwencje.

Gdy szwankuje relacja z pupilem

            Problemy psa czy też kota nie zawsze dotyczą jedynie jego samego. Często wynikają z nieprawidłowo prowadzonej relacji ze swoim zwierzęciem, traktowania go w niewłaściwy sposób i błędnego odczytywania sygnałów, które zwierzę nam wysyła. Bo choć świat emocji ludzi i zwierząt jest podobny, to jednak sposoby komunikacji na poziomie emocjonalnym znacząco się od siebie różnią. W tym względzie również może być pomocna pomoc psychologiczna.

            Znajomość behawioru zwierząt danego gatunku pozwala na znacznie lepsze poprawienie relacji z nimi. Między innymi dzięki tej znajomości, psi psycholog jest w stanie naprawić relację z naszym zwierzęciem, sprawić by czuło się ono przy nas lepiej, a to będzie wpływało również na nas jako właścicieli zwierzęcia. My także zyskamy nowe spojrzenie na zwierzę.

Wyeliminuj błędy komunikacyjne

            Często nieświadomie popełniamy wiele błędów w komunikacji z naszymi zwierzętami lub też czynimy niektóre sytuacje zupełnie niepotrzebnie stresującymi. Psi psycholog weterynariaradosc.com.pl z Warszawy wesprze zwierzę i wskaże również nam samym jakie błędy komunikacyjne się pojawiają. A wiedzieć należy, że oprócz sygnałów werbalnych jak miauczenie czy szczekanie, zwierzęta podobnie jak ludzie wysyłają również bardzo wiele sygnałów niewerbalnych. Co bardzo ważne niezależnie od wieku naszego zwierzęcia, możemy nauczyć się je znacznie lepiej rozumieć, a ono we współpracy z psim terapeutą będzie mogło również pozbyć się swoich problemów, lęków i żyć znacznie spokojniej.

Psia psychologia może naprawdę wiele

Zoopsychologia to praca nie jedynie ze zwierzęciem, ale również jego właścicielem. To cenna możliwość uzyskania unikatowej wiedzy na temat praktyk, zachowań i psychiki naszego zwierzęcia. Dzięki temu będziemy mogli w przyszłości tworzyć z nim bardziej harmonijne relacje i być dla niego lepszymi opiekunami. Zwierzę na pewno również to odwzajemni, ofiarując nam jeszcze więcej miłości i przywiązania.

Materiał partnera