Nietypowe usługi transportowe

Przykłady ciekawych i nietypowych usług transportowych

Branża transportowa jest jedną z tych, które w Polsce przeżywają wzmożony i dynamiczny rozwój. W ramach realizowanych usług transport dotyczy już nie tylko importu czy eksportu towarów oraz działań w zakresie przeprowadzek. Coraz więcej firm podejmuje się specjalistycznych działań w nietypowych obszarach. Co oferują przedsiębiorstwa w tym zakresie? Dowiedz się więcej już teraz.

Nietypowe usługi transportowe

O ile przewóz mebli jest usługą standardową i nie stwarza większych problemów ani nie wymaga specjalistycznego przygotowania, o tyle transport towarów nietypowych mogą realizować tylko niektóre firmy. Wśród usług, jakie one oferują, wymienia się między innymi transport samochodów, kontenerów, fortepianów, bram czy innych przedmiotów o wielkim bądź niestandardowym gabarycie. W zakresie nietypowych i jakże ciekawych usług transportowych wyróżnić można również przewóz rzeźb, dzieł sztuki, pomników czy wszelkich przedmiotów drogocennych.

Kolejną grupą są przewozy przedmiotów, które wymagają dodatkowych zabezpieczeń. To usługi takie jak transport serwerów, kas pancernych, bankomatów, sejfów, maszyn, urządzeń medycznych i innych o dużej wartości, których relokacja musi odbywać się przy zapewnieniu odpowiednich warunków.

Im bardziej nietypowe usługi transportowe oferuje firma, tym na więcej różnorodnych zleceń może liczyć. Osoby, które chcą zlecić przewóz specyficznych produktów, muszą brać pod uwagę nie tylko doświadczenie czy kwalifikacje pracowników, którzy taką usługę wykonają. Priorytetami są zawsze odpowiedni sprzęt transportowy i właściwe wyposażenie środka transportu.

Transport specjalistyczny

O ile w ramach standardowego transportu do realizacji usługi wymagany jest jedynie samochód dostawczy, z ewentualnie dodatkowym wyposażeniem w postaci pasów zabezpieczających, o tyle transport specjalistyczny musi odbywać się przy wykorzystaniu środków przewozowych o unikalnych cechach. Firma Transmid, która właśnie takie usługi oferuje, ma na wyposażeniu między innymi samochody z HDS, czyli hydraulicznym dźwigiem samochodowym. Ten ostatni element sprawdza się w ramach transportu rzeczy o dużych gabarytach i masie, jak również do umieszczania ich we wskazanej lokalizacji.

Do transportu towarów nietypowych świetnie sprawdzają się także ciągniki siodłowe, samochody z naczepą niskopodwoziową czy wózki widłowe. Wszystko zależy od specyfiki zlecenia.

Nie można również zapominać o kompetencjach pracowników firmy transportowej. Fachowcy muszą mieć specjalne uprawienia w zakresie realizacji tych usług oraz prowadzenia pojazdów przewozowych.

Materiał partnera