Przewóz przesyłek za granicę busami. Dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji najróżniejsze opcje przesyłania paczek między krajami. Jedną z nich jest skorzystanie z usług firm, które na co dzień trudnią się przewozem ludzi. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Szybkość przewozu

Choć wydaje się to mało realne, przewóz międzynarodowych przesyłek busem może być dużo szybszy, niż skorzystanie z usług poczty, firm kurierskich czy linii lotniczych. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ firmy zajmujące się świadczeniem tego typu usług posiadają ustalony rozkład jazdy – dlatego wiadomo, jakiego dnia i o jakiej godzinie bus wyruszy w swoją podróż do miejsca docelowego z naszą paczką na pokładzie. Ponadto paczka przewożona jest od nadawcy bezpośrednio do odbiorcy, nie musi przechodzić przez inne punkty. To wszystko składa się na bardzo krótki czas dostawy. W przypadku tradycyjnych form przewozu nadanych paczek – w szczególności transportu za pośrednictwem linii lotniczych – nie możemy mieć takiej pewności.

Dostawa „door-to-door”

Wspomniana bezpośredniość to kolejna istotna zaleta przewozu przesyłek za pośrednictwem busa. Krótko mówiąc chodzi o to, że paczka jest dostarczana do rąk własnych odbiorcy – kierowcy nie wypisują awiz i nie zostawiają przewożonych ładunków w punktach odbioru. Dzięki temu praktycznie nie ma ryzyka, że nadana przez nas paczka zaginie gdzieś w drodze do adresata.

Przewóz ładunków niestandardowych

Przewoźnicy tacy jak Sebo-Trans oferują swoim klientom przewóz ładunków niestandardowych – w tym wielkogabarytowych, takich jak meble, czy nawet żywe zwierzęta. Oczywiście, każdy ładunek musi zostać przez wysłaniem w drogę odpowiednio zabezpieczony, a zwierzęta umieszczone w przeznaczonych dla nich klatkach i kontenerach.

Bezpieczeństwo ładunku

Każdy kto regularnie korzysta z usług poczty bądź firm kurierskich prawdopodobnie doświadczył niemiłej sytuacji, kiedy jego paczka ucierpiała w transporcie. Firmy przewozowe świadczące usługi z zakresu transportu paczek dokładają wszelki starań, aby do uszkodzeń ładunków nie dochodziło – każda paczka zostaje odpowiednio zabezpieczona i ułożona w luku bagażowym w ten sposób, by zminimalizować jej niekontrolowane przesuwanie się. Dlatego możemy mieć pewność, że nadany przez nas towar dojedzie na miejsce w jednym kawałku.

Konkurencyjne ceny

Ostatnio, lecz nie mniej istotną zaletą przewozu paczek za granicę busem jest konkurencyjna cena takiej usługi. Ze względu na maksymalnie uproszczoną procedurę zapłacimy za przewiezienie naszej paczki dużo mniej, niż przy korzystaniu z usług firm kurierskich bądź poczty.

Materiał partnera