Odbojniki przemysłowe

Przemysłowe zastosowanie odbojników

Odbojniki przemysłowe to elementy wchodzące w skład wyposażenia hali przemysłowej. Stosuje się je dla ochrony konstrukcji i znajdujących się wewnątrz niej maszyn. Odbojniki chronią elementy infrastruktury wewnętrznej i zewnętrznej przed uszkodzeniami mechanicznymi. W ofercie firm zajmujących się ich produkcją można odnaleźć zarówno standardowe artykuły, jak i przeznaczone do zadań specjalnych.

Zastosowanie odbojników przemysłowych

Odbojniki metalowe to elementy stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Stanowią doskonałe i trwałe zabezpieczenie zewnętrznej i wewnętrznej infrastruktury należącej do hal przemysłowych, produkcyjnych i magazynowych. Praca w tych miejscach wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Pojazdy poruszające się po terenie hal mogą powodować uszkodzenie maszyn, regałów czy samej konstrukcji hali. Zadaniem odbojników przemysłowych jest zatem ochrona obiektu i jego poszczególnych elementów przed zniszczeniem.

Uderzenie, na przykład wózkiem widłowym o poszczególne części obiektu może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia przebywających wewnątrz osób. Odbojniki minimalizują ryzyko wystąpienia takich sytuacji. Elementy te mają postać powyginanych, grubych rur metalowych w kolorze czarnym i żółtym. Wyglądem przypominają słupki drogowe. Odbojniki wykonane są ze stali najwyższej jakości i mogą być montowane w różny sposób. Najczęściej spotykane są odbojniki przytwierdzane lub kotwione w podłożu oraz odbojnice liniowe i słupowe.

Rodzaje odbojników przemysłowych

Firma Plastgumet oferuje odbojnice dostosowane do potrzeb każdego klienta. W asortymencie znajdują się, między innymi:

  • odbojniki linowe,
  • słupowe,
  • narożne,
  • barierki techniczne,
  • odbojniki elewacyjne,
  • wózkowe,
  • koszowe,
  • regałowe,
  • demontowane,
  • naprowadzacze kół.

W zakładach przemysłowych wykorzystuje się zarówno odbojniki słupowe, jak i linowe. Budowa zabezpieczenia drugiego rodzaju jest nieco bardziej złożona. Odbojnice linowe to poprzeczki poziome przytwierdzone do minimum dwóch nóg. Montuje się je na większych powierzchniach na podłogach lub ścianach konstrukcji. Odbojniki linowe są często spotykanymi elementami ciągów komunikacyjnych.

Zastosowanie czarnej i żółtej barwy na odbojnikach poprawia ich widoczność. Dzięki takiej kolorystyce poziom bezpieczeństwa w zakładach przemysłowych jest na wysokim poziomie. Zarówno odbojnice słupowe, jak i linowe są nieodłącznym elementem infrastruktury przemysłowej. Ich zastosowanie określają przepisy prawa. W zakładzie wyposażonym w tego typu zabezpieczenia poziom bezpieczeństwa pracy znajduje się na wysokim poziomie.

Materiał partnera