Projekt wyposażenia wnętrz – dlaczego się opłaca?

Dobrze zaprojektowane mieszkanie bądź biuro na wiele sposobów ułatwia nam życie. Jednakże do osiągnięcia optymalnych rezultatów konieczna jest pewna wiedza z dziedziny projektowania – amatorskie urządzanie wnętrza, kompletowanie mebli w oparciu wyłącznie o swój gust, z pominięciem funkcjonalności całego pomieszczenia może dać niezbyt udany efekt. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na pomoc doświadczonych projektantów. Co można zyskać na tej współpracy?

Wieloletnie doświadczenie projektanta

Projektowanie i urządzanie wnętrz to w gruncie rzeczy praca twórcza, polegająca na odnalezieniu dla każdego wnętrza optymalnej kompozycji elementów – mebli, sprzętów, dekoracji. I jak każda inna twórczość, do osiągnięcia zadowalających efektów wymaga pewnych umiejętności oraz doświadczenia. Mało kto ma okazję praktykować urządzanie wnętrz, większość z nas jedynie raz na jakiś czas zmienia cokolwiek w swoim otoczeniu. Inaczej jest w przypadku projektantów, dla których jest to praca. Korzystając z ich usług de facto wykorzystujemy ich doświadczenie i fachową wiedzę z dziedziny designu. Projektant przed przystąpieniem do pracy konsultuje z nami nasze potrzeby i to one stanowią podstawę dla jego pracy – w ten sposób zyskujemy pewność, że gotowy efekt będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami i zadowalający pod względem estetyki oraz funkcjonalności.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

– Każde mieszkanie da się urządzić tak, by było wygodne – przekonuje przedstawiciel studia architektury wnętrz Atre. – Wielkość lokalu nie ma w tej kwestii znaczenia, choć oczywiście przy małych mieszkaniach optymalne wykorzystanie dostępnego miejsca jest dużo trudniejsze, niż w przypadku dużych apartamentów. Doświadczony projektant wie, co można zrobić, by mieszkanie stało się optycznie większe, niż w rzeczywistości. Szczególnie dotyczy to kuchni i łazienek, których wyposażenie jest wykonywane na wymiar – gotowe meble kuchenne trudno dopasować do wnętrza, zazwyczaj nie pozwalają one dobrze zagospodarować cennej przestrzeni.

Oszczędność czasu

Urządzanie wnętrza wymaga nie tylko umiejętności, ale również sporo czasu, który należy poświęcić na przejrzenie dostępnych materiałów, sprzętów, rozwiązań dekoracyjnych, ewentualnie znalezienie wykonawców. Mało kto może sobie dziś pozwolić na poświęcenie niekiedy całych dni na to, by jeździć po sklepach, przeglądać ich ofertę i w głowie dopasowywać kolejne elementy układanki. Zatrudnienie projektanta jest dużo lepszym rozwiązaniem – taki specjalista doskonale orientuje się w ofercie dostawców, wie gdzie szukać produktów, które będą najlepiej pasować do danej realizacji.

Materiał partnera