pośrednik handlowy

Pośrednictwo handlowe przy kontakcie z chińskimi partnerami

Nawiązanie współpracy handlowej z chińskim dostawcą otwiera przed europejską firmą nowe możliwości. Rynek chiński rośnie w siłę, z której i Ty możesz skorzystać w swoim biznesie. Niestety, relacje handlowe ze stroną chińską są trudne z wielu powodów. Dowiedz się, jakie korzyści przyniesie Ci współpraca z pośrednikiem handlowym w kontaktach z chińskim partnerem.

Dlaczego przy kontaktach z chińskimi partnerami przyda Ci się pomoc?

Chiny różnią się od Europy pod wieloma względami. Dzielą nas: odległość, różnice językowe, kulturowe i prawne, które uwidaczniają się szczególnie w relacjach biznesowych.

  • Czy wiesz, że Chińczycy potrzebują serii kilku spotkań, aby dobić targu?
  • Czy wiesz, że inaczej powinieneś się pokłonić młodemu rozmówcy, a inaczej osobie starszej na wyższym stanowisku?
  • Czy wiesz, że spojrzenie w oczy rozmówcy może spalić Twoją szansę na interes?
  • Czy wiesz, że musisz przynieść na spotkanie podarek, ale prezenty uznawane w Polsce za typowe mogą być obraźliwe dla Chińczyka, a jednocześnie musisz wręczyć prezent odpowiedniej osobie, żeby nie popełnić faux-pas?
  • Czy wiesz, że Twój potencjalny chiński partner może udawać, że nie zna żadnego języka poza swoim ojczystym?

To, co dla Chińczyków jest normą w kontaktach biznesowych, dla Polaka może okazać się pułapką. Jeśli myślisz poważnie o wejściu we współpracę z Państwem Środka, przyda Ci się profesjonalna pomoc.

Pośrednictwo handlowe we współpracy z Chinami. Na co możesz liczyć?

Wybierając pośrednika do współpracy z Chińczykami, zwróć uwagę na kompleksowość oferty. Najlepsi pośrednicy przeprowadzą Cię przez żmudny proces negocjacji ze stroną Chińską, zajmą się dokumentami i formalnościami, a także dadzą Ci możliwość wyjazdu do Chin na spotkanie z dostawcą lub na targi, podczas których zaprezentujesz swoją ofertę.

Na tym nie koniec. Pośrednik w kontakcie z Chinami, jak np. Ideum, zagwarantuje nie tylko najwyższą jakość relacji biznesowych, ale też zadba o to, aby towar, który dostarczasz, spełniał wszelkie wymogi konieczne na rynkach europejskich. To, co sprowadzasz, musi być zgodne ze standardami zawartymi w prawie wspólnotowym UE oraz krajowym. Te normy nie obowiązują Chińczyków, toteż nie każdy dostawca będzie dla Ciebie odpowiednim partnerem. Pośrednik skontroluje jakość towarów i znajdzie dostawcę oferującego najlepsze warunki.

Pośrednictwo w handlu z Chinami znacznie ułatwi zarówno import, jak i eksport. Możesz liczyć na wsparcie tłumacza przysięgłego, a także osoby, która umożliwi Ci komunikację bez wpadek podczas wizyty u chińskiego partnera. Zostaniesz też przygotowany od strony kulturowej, aby Twój drobny gest nie obraził kontrahenta i nie pogrzebał Twoich szans na intratną współpracę.

Handel z Chinami? Tak! To ogromna szansa – ale tylko wtedy, gdy masz po swojej stronie partnera, który zna lokalne zwyczaje.

Materiał partnera