Popularne narzędzia ręczne

Nie chcesz, aby pojawiająca się w najmniej oczekiwanym momencie usterka była dla Ciebie zaskoczeniem? Nawet, jeśli nie jesteś typem majsterkowicza, warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia ręczne. Wykorzystasz je zarówno podczas niewielkich remontów, jak i prac w ogrodzie. Dowiedz się, jakie narzędzia ręczne mogą być przydatne w każdym domu i wybierz te najlepsze.

Zestaw narzędzi ręcznych, który powinien znaleźć się w każdym domu

Bardzo często w domu zdarzają się drobne usterki, które można usunąć samemu, bez konieczności wzywania specjalisty. Niezbędny będzie odpowiedni zestaw prostych narzędzi. Jak zauważa specjalista z firmy Metalex:

Najprostsze narzędzia ręczne umożliwiają naprawę cieknącego kranu, opadających drzwiczek w szafce czy wbicie gwoździa, w celu powieszenia obrazu. Każda domowa skrzynka z narzędziami powinna posiadać kilka podstawowych elementów – dodaje.

Pierwszym z nich będzie młotek – najlepiej o dwóch wagach:

  • jeden lżejszy przeznaczony do wbijania niewielkich gwoździ (wystarczy masa 200gram),
  • drugi cięższy (np. 500 gramowy).

Kolejnym istotnym elementem wyposażenia domowej skrzynki z narzędziami będą kombinerki, czyli standardowe szczypce uniwersalne. Przy ich pomocy można z łatwością przeciąć większość cienkich i średnich drutów. Popularnymi narzędziami ręcznymi są także śrubokręty. Najlepiej posiadać kilka rodzajów, z różnym zakończeniem – płaskie, jak i krzyżakowe. Alternatywą dla kilku śrubokrętów jest możliwość zaopatrzenie się w jeden uniwersalny z możliwością wymiany końcówek, w zależności od prac, jakie mają zostać wykonane.

Narzędzia ręczne – przydatne podczas prac budowlanych 

Do narzędzi ręcznych, które są przydatne podczas różnych prac – nie tylko domowych – można zaliczyć jeszcze kilka akcesoriów. Jest to między innymi miarka o długości przynajmniej pięciu metrów. Powieszenie na równo obrazków, zdjęć czy szafek jest niemożliwe, jeżeli nie wykorzysta się do tego celu poziomicy. Dzięki niej możliwe jest uchwycenie pionu i poziomu. Zawsze też może przydać się specjalny rodzaj taśmy izolacyjnej – z przeznaczeniem do elektryki – który służy do odpowiedniego zabezpieczenia kabli w przypadku ich uszkodzenia.

Narzędzia ręczne – jak je odpowiednio przechowywać?

Popularność narzędzi ręcznych sprawia, że znajdują się one praktycznie w każdym domu. Wszelkie klucze, śrubokręty, kombinerki czy inne elementy wymagają jednak odpowiedniego przechowywania. Zdarza się, że narzędzia oferowane są przez producenta w specjalnej skrzynce do przechowywania. Jeżeli taka nie została dołączona do zestawu podczas zakupów, to warto ją dokupić. Takie rozwiązanie wpływa przede wszystkim na uporządkowanie posiadanych narzędzi, dzięki czemu w razie jakiejkolwiek awarii można bardzo szybko reagować.

Materiał partnera