Pomoce przydatne przy planowaniu pracy i codziennych czynności

Obecne tempo życia sprawia, że wiele osób nie jest w stanie zapamiętać wszystkich obowiązków koniecznych do wypełnienia danego dnia. Z tego powodu ogromną popularnością cieszą się specjalne produkty i aplikacje, które ułatwiają systematyzowanie wszystkich zadań i informacji. W jaki sposób zaplanować pracę oraz codzienne czynności, by o nich nie zapomnieć?

Papierowe plannery

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest postawienie na papierowe notatniki dostosowane do zapisywania poszczególnych informacji. Zazwyczaj są one podzielone na konkretne dni, umożliwiając systematyzowanie zadań zaplanowanych na konkretną datę. Papierowe plannery występują w wielu rozmiarach, dlatego możesz zaopatrzyć się zarówno w duży zeszyt, który będzie wykorzystywany jedynie w domu, jak i nieco mniejszą wersję nadającą się idealnie do zabrania do pracy czy na uczelnię.

Plannery mogą zawierać różne tabelki i miejsca na umieszczanie notatek. W takich sklepach, jak Tada Planner, znajdziesz także wersje dostosowane do specyfiki pracy nauczycieli i uczniów. Wybierając konkretny zeszyt, należy skupić się na odpowiedniej liczbie stron i rozmieszczeniu konkretnych pól. Jeśli codziennie zapisujesz wiele informacji, dobrym pomysłem będzie postawienie na planner z całymi stronami przeznaczonymi do robienia notatek.

W papierowych plannerach warto postawić także na kolory i oznaczenia, które pozwalają na jeszcze lepsze uporządkowanie pracy. Metoda ta jest zwana bullet journalingiem i sprawdza się idealnie w przypadku osób, które chcą zadbać o estetykę prowadzonych notatek. Czasami istnieje również opcja zaprojektowania własnego plannera. Taka opcja sprawdza się idealnie w sytuacji, gdy masz specyficzne potrzeby i nietypowy system zapisywania zadań.

Mobilne rozwiązania

Popularnością cieszą się również aplikacje, które pozwalają na zapisywanie zadań i notatek w przejrzysty sposób. Jest to dobra opcja dla osób preferujących mobilne rozwiązania zamiast standardowych, papierowych plannerów. W takich aplikacjach można także ustawić przypomnienia i skorzystać z wielu dodatkowych opcji, które jeszcze bardziej ułatwiają wykonywanie codziennych czynności.

Należy jednak pamiętać, że dostęp do zadań i notatek zapisanych w aplikacji jest możliwy tylko wtedy, gdy Twój telefon jest naładowany. W niektórych miejscach nie można korzystać z urządzeń elektronicznych, dlatego w takiej sytuacji znacznie lepiej sprawdzą się papierowe zeszyty. Wybór odpowiedniej metody planowania pracy i codziennych czynności zależy nie tylko od Twoich aktualnych potrzeb, lecz także okoliczności, w których będziesz wracać do sporządzanych notatek.

Materiał partnera