Ekonomia a przewozy busami – dlaczego podróż busem się opłaca

Podróżowanie busem, a kryteria ekonomiczne

Przewozy busami cieszą się ogromną popularnością, zarówno w przypadku transportu krajowego, jak i międzynarodowego. Wynika to z licznych zalet podróżowania busem, do których zaliczyć można bezpieczeństwo, terminowość oraz wygodę i komfort w trakcie jazdy. Do atutów przewozów busami należą również kryteria ekonomiczne. Dlaczego opłaca się podróżować busem?

Przewozy busem – to się opłaca!

Aspekt ekonomiczny nierzadko przesądza o wyborze busa jako optymalnego środka transportu, zarówno w przypadku przewozów krajowych, jak i zagranicznych. Okazuje się bowiem, że pod względem kosztów podróży, przejazdy busem są bezkonkurencyjne w porównaniu do innych form transportu, włączając w to lot samolotem, jazdę samochodem czy pociągiem. Wszystko za sprawą faktu rozłożenia kosztów podróży na wszystkich pasażerów. Nawet cieszące się w ostatnim czasie dużą popularnością oferty tanich linii lotniczych okazują się być mniej opłacalne od podróżowania busami. Dlaczego? Ponieważ należy pamiętać, że podróżując samolotem czy pociągiem, trzeba jeszcze doliczyć koszt dojazdu do celu z lotniska czy dworca, który nierzadko jest bardzo wysoki. W przypadku przejazdów busami realizowanych w systemie door to door, czyli spod wskazanego adresu prosto do miejsca docelowego, cena transportu obejmuje całą trasę. Dzięki temu podróżujemy zarówno taniej, jak i wygodniej – prosto pod dokładny adres. Ponadto wielu przewoźników oferuje atrakcyjne rabaty i promocje. Przykładowo firma Olibus z Czerska proponuje zniżki dla stałych klientów lub na przejazdy w dwie strony. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób podróżujących w celach służbowych bądź prywatnych, decyduje się właśnie na przejazdy busami.

W grupie taniej

Za pośrednictwem busów orgaznizowane są nie tylko przewozy indywidualne, ale również grupowe. Wynajęcie busa, czy to z kierowcą, czy bez, to wygodna i opłacalna opcja, na którą chętnie decydują się firmy, jak i osoby prywatne. Przejazdy grupowe organizowane są np. na wesela, urodziny, rocznice czy inne imprezy okolicznościowe. To również dogodna forma transportu dla wycieczek czy pielgrzymek. Z przewozów busami chętnie korzystają również właściciele firm organizujących szkolenia czy konferencje. Jest to także dobre rozwiązanie w przypadku imprez masowych, np. transportu na koncerty czy festiwale. Bez względu na cel i charakter wyjazdu grupowego, wynajęcie busa będzie tu najtańszą opcją, ponieważ całkowity koszt wyjazdu rozkłada się tu pomiędzy całą grupę. Im więcej pasażerów, tym niższa cena przejazdu. Nie dziwi zatem rosnąca popularność krajowych i zagranicznych przewozów busami.

Materiał partnera