Kręcenie filmów w studio

Plener czy studio filmowe – gdzie lepiej kręcić filmy?

Kręcenie filmów w plenerze i studiu filmowym oferuje filmowcom inne możliwości. Zdjęcia i filmy powstające w plenerze mają niepowtarzalny klimat i odpowiednie doświetlenie, które ciężko uzyskać w studio filmowym. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na takie rozwiązanie, zwłaszcza gdy pogoda za oknem nie dopisuje lub nie ma na stanie odpowiedniego wyposażenia. Z tego powodu większość ekip filmowych korzysta z profesjonalnego studia filmowego. Dlaczego warto wybierać studio filmowe? 

Zalety studia filmowego do produkcji

Kręcenie filmów w studiu lub hali zdjęciowej to rozwiązanie, które daje wiele możliwości. W odróżnieniu od plenerowych realizacji nie trzeba martwić się o niepogodę, brak zaplecza sanitarno-kuchennego. Studio filmowe sprawia więc, że nie ma takiego ujęcia, którego nie dałoby się zrealizować. Do wyboru jest także wiele przestrzeni, które różnią się między sobą gabarytami i możliwościami. Produkcje z ograniczonym budżetem mogą skorzystać z nieco mniejszych hal. Do zadań specjalnych, w których trzeba zbudować dużą scenografię, czy też wstawić samochód sprawdzi się większa hala zdjęciowa. Wynajem jest najlepszą opcją, która w obu przypadkach pozwoli znacznie obniżyć koszty związane z produkcją.

Dlaczego warto wynająć halę zdjęciową?

Wynajem hali zdjęciowej to przede wszystkim większa wygoda, ponieważ ekipa filmowa nie musi martwić się zmiennymi warunkami pogodowymi, jakie panują w plenerze. W studio pogoda zależy wyłącznie od scenariusza. Dzięki wybraniu odpowiedniej przestrzeni w studio bez problemu można wjechać np. kamperem, czy też większym samochodem. Nie ma więc żadnych ograniczeń produkcyjnych. Hale zdjęciowe pozwalają również świetnie oświetlić filmowany obiekt z każdej strony, nawet z góry. Tego typu obiekty to także dobrze wyposażone zaplecze kuchenno-sanitarne, co znacznie wpłynie na komfort pracy całej ekipy. Dlatego też Studio Panika, które oferuje wynajem hal zdjęciowych, cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród Klientów.

Ile kosztuje wynajem hali zdjęciowej?

Koszty wynajmu hali zdjęciowej są uzależnione przede wszystkim od jej wielkości i zastosowanych wewnątrz rozwiązań. Większe studio filmowe to koszt wynajmu rzędu 3000 zł, a mniejsze – 1000 zł. Profesjonalne firmy oferujące wynajem takich powierzchni, dają również możliwość skorzystania z połowy dnia, dzięki czemu zapłaci się również połowę kwoty. Profesjonalności przy większych lub mniejszych produkcjach ustalają również indywidualnie cennik, dzięki czemu oferta jest w pełni dopasowana do potrzeb i możliwości Klienta.

Materiał partnera