Organizacja pogrzebu

Organizacja pogrzebu – jakie obowiązki można powierzyć zakładowi pogrzebowemu?

Organizacja pogrzebu zwykle bywa stresująca. Wymaga dopełnienia wielu formalności, a okoliczności nie sprzyjają skupieniu się na tak przyziemnych sprawach. Na szczęście większość obowiązków można powierzyć zakładowi pogrzebowemu. Pracownicy takiej instytucji pomogą Ci przejść przez cały proces pochówku bliskiej osoby. Zadbają o trumnę, oprawę ceremonii i sprawy urzędowe.

Co można zlecić zakładowi pogrzebowemu

Większość zakładów pogrzebowych oferuje klientom bardzo szeroki zakres usług. Pracownicy takich firm doskonale zdają sobie sprawę, że bliscy w żałobie często nie są w stanie zająć się dopełnieniem wszelkich formalności związanych z pochówkiem i organizacją uroczystości. Dlatego starają się maksymalnie wyręczyć organizatora w koniecznych działaniach. Zakład pogrzebowy może zająć się organizacją pogrzebu od początku do końca. Kwestie z tym związane można podzielić na sprawy urzędowe, o które zadbanie jest koniecznie w przypadku śmierci członka rodziny. W tym zakresie też możesz skorzystać z pomocy firmy pogrzebowej. Pracownicy uzyskają dla Ciebie akt zgonu bliskiej osoby i zajmą się uzyskaniem zasiłku pogrzebowego.

Kolejną kwestią jest organizacja uroczystości pogrzebowych i przeprowadzenie pochówku. Możesz zlecić pracownikom firmy zakup trumny lub urny według Twoich wytycznych. Zajmą się także spopieleniem zmarłego, odebraniem go ze szpitala lub innego miejsca i przewiezieniem na cmentarz wraz z wszelkimi formalnościami. Ostatnim etapem przygotowań jest organizacja pochówku. W zależności od Twoich przekonań i zasad religijnych możesz zamówić pogrzeb wraz z ceremonią lub wybrać świecką uroczystość. Zwykle zakłady pogrzebowe mogą zadbać także o dodatkowe usługi, takie jak oprawa muzyczna, zapewnienie środków transportu uczestnikom oraz udostępnienie sali pożegnań, gdzie można pomodlić nad ciałem zmarłego.

Sprowadzenie zwłok zza granicy

Jeśli członek Twojej rodziny zmarł za granicą, to jesteś zmuszony dopełnić wiele formalności, aby sprowadzić zwłoki do kraju i zorganizować pochówek. Pracownik Domu Pogrzebowego Wrocławscy z Warszawy wyjaśnia, że w takim przypadku skorzystanie z usług profesjonalistów jest najbardziej wskazane. Zakład pogrzebowy zajmie się wszystkimi sprawami formalnymi, których w przypadku zgonu za granicą jest sporo.

Ponadto sprowadzi ciało zmarłego do kraju i zajmie się przeprowadzeniem pochówku, na który w tym wypadku trzeba uzyskać specjalne pozwolenie. Skorzystanie z usług zakładu pogrzebowego w takiej sytuacji zaoszczędzi Ci wiele czasu i stresu związanego z odwiedzaniem urzędów i tłumaczeniem dokumentacji.

Materiał partnera