Opakowanie w kształcie serca. Propozycja na walentynki i nie tylko

Specjalna okazja wymaga wyjątkowej oprawy. Podarunek jest jednym z najlepszych sposobów na to, aby okazać uczucia i dać bliskim do zrozumienia, że się o nich pamięta. Twój prezent sprawi jeszcze więcej radości, jeśli odpowiednio go zapakujesz! Propozycją odpowiednią nie tylko na walentynki jest opakowanie w kształcie serca. Poznaj opakowania okolicznościowe i wyróżnij swój prezent!

Opakowania w kształcie serca – rodzaje, charakterystyka

Opakowania w kształcie serca są często wykorzystywane przez producentów przedmiotów chętnie kupowanych na prezent. W opakowaniach w kształcie serca kupujemy np. czekoladki, biżuterię i kosmetyki. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zamiast gotowego produktu wykonać prezent samodzielnie lub skompletować go, a następnie umieścić go w opakowaniu w kształcie serca. Można je znaleźć w asortymencie firmy Tubus. Poprosiliśmy jej przedstawiciela o przybliżenie charakterystyki tego wyrobu:

Opakowania w kształcie serca zaliczają się do opakowań okolicznościowych. Nasze są wykonane z tworzywa sztucznego. Składają się z dwóch części: podstawy i pokrywy, dzięki czemu opakowanie można zamknąć. Proponujemy opakowania w kształcie serca bezbarwne lub barwione na wybrany kolor, np. czarny, czerwony, złoty lub biały. Dzięki zastosowaniu wkładki w opakowaniu można umieścić czekoladki lub praliny i stworzyć minibombonierkę, w której znajdą się tylko ulubione smaki bliskiej osoby. Wkładki do opakowań pozwalają zamknąć w nich i w efektowny sposób podarować też kilka drobiazgów, np. biżuterię czy muszelki znad morza. To znacznie bardziej kreatywny, zapadający w pamięć i zindywidualizowany prezent niż czekoladki ze sklepu. Uśmiech na twarzy obdarowanej osoby – gwarantowany! 

Jak wykorzystać opakowanie w kształcie serca?

Choć ekspert podsunął nam kilka pomysłów, na nich zastosowania opakowań w kształcie serca się nie kończą. Oczywiście, taki sposób wręczenia prezentu wiąże się ze świętem zakochanych i to jest idealne użycie opakowania-serduszka. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby tak zapakowanym prezentem obdarować mamę w Dzień Matki albo w urodziny, rodziców w rocznicę ich ślubu czy nowożeńców. Opakowanie w kształcie serca sprawi radość w urodziny i imieniny, a także pięknie zaprezentuje się pod choinką.

Estetyczne i solidne wykonanie sprawia, że opakowanie w kształcie serca, w odróżnieniu od papieru pakowego czy torebek prezentowych, może posłużyć dłużej – do przechowywania drobiazgów. Jego stała obecność opakowania w domowej przestrzeni będzie przez długi czas przypominać obdarowanemu o miłym geście.

Materiał partnera