Oklejanie szyb folią.

Oklejanie szyb folią. Kiedy to dobry pomysł?

Folia na szybach, oknach witryn sklepowych czy innych budynków użyteczności publicznej zyskuje coraz większą popularność. Jest wspaniałą formą reklamy, dekoracji, ale też ochrony i zabezpieczenia. Zanim zdecydujemy się na wykonanie takiej usługi, dowiedzmy się, dlaczego warto sięgnąć po okleinę z folii, jaką wybrać oraz jakie są długotrwałe zalety jej użycia.

Oklejanie szyb i witryn sklepowych to wspaniały sposób na przyciągnięcie uwagi klienta oraz umożliwienie mu zapoznania się z ofertą usług firmy.

Jak mówi specjalista z firmy literypodswietlane3d.pl : ,,Do tworzenia grafik i napisów na szyby okienne wykorzystywane są wysokojakościowe folie samoprzylepne. Oklejanie szyb stanowi najprostszą formę reklamy. Oklejanie szyb folią zwraca uwagę przechodniów i pozwala znaleźć nowych klientów. Poza tym stanowi efektowny rodzaj wystroju zewnętrznego.

Litery, logotypy i grafiki są wycinane na najnowocześniejszych ploterach sterowanych cyfrowo. Gwarantuje to precyzję wykonania i najwyższą dbałość o szczegóły. Litery są wyraźne i odporne na wpływ warunków zewnętrznych. Szyby mogą być oklejone w całości lub częściowo, co pozwala na przyciemnienie wnętrz, czy zyskanie dodatkowego zabezpieczenia przed zagrożeniami zewnętrznymiDużym zainteresowaniem cieszy się również oklejanie szyb w bankach, biurach, gabinetach lekarskich, a nawet w domach i mieszkaniach prywatnych w celu ograniczenia widoczności, czy dostępu promieni słonecznych. Dobrym pomysłem jest również przyciemnianie szyb w autach, które daje nam przede wszystkim poczucie komfortu. Folia ta chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV oraz ma właściwości termoizolacyjne, ważne szczególnie w upalne dni, ponieważ dzięki przyciemnianym szybom kokpit auta znacznie wolniej się nagrzewa. Warto pamiętać, że nie wolno nam używać folii z materiału lustrzanego, ponieważ odbija ona światło, co może prowadzić do stworzenia zagrożenia na drodze.

Jaką folię wybrać ?

Wybór zależy przede wszystkim od naszych potrzeb. Jeśli zależy nam, przede wszystkim, na bezpieczeństwie wybierzmy folię antywłamaniowąktóra w przypadku stłuczenia szyby nie pozwoli na rozpryśnięcie się szkła. W przypadku chęci zachowania intymności zdecydujmy się na folię matową, która zapewni przepuszczalność światła, a jednocześnie ograniczy wgląd do środka pomieszczeń. Przyciemnianiu szyb służy folia OWV perforowana, natomiast ograniczeniu dostępu promieni słonecznych w lecie, posłuży nam folia okienna przeciwsłoneczna. Folia ta redukuje koszty ogrzewania w okresie zimowym i doskonale przekłada się również na ograniczenie kosztów eksploatacji klimatyzacji w okresie letnim.

Materiał partnera