ceny metali kolorowych na skupie

Od czego zależą ceny metali kolorowych na skupie?

Sprzedaż metali kolorowych na skupie jest korzystna między innymi dlatego, że pozwala na częściowe ograniczenie degradacji środowiska naturalnego. Z kolei zakup od wybranego skupu złomu umożliwia nabycie tych surowców w konkurencyjnej cenie. Należy jednak pamiętać o tym, że cena metali kolorowych na różnego rodzaju skupach różni się w zależności od wielu czynników.

Dlaczego metale kolorowe są cennym materiałem dla skupów złomu?

Oferta firm zajmujących się skupem i sprzedażą złomu jest szeroka. Na przykład w skupie złomu Delta w Pleszewie obejmuje ona między innymi skup i przerób kabli, kasację pojazdów i sprzedaż części zamiennych, skup złomu stali kwasoodpornej, skup główki szyny kolejowej, a także skup akumulatorów. Do najpopularniejszych usług świadczonych przez tego typu przedsiębiorstwa należy skup metali kolorowych, nazywanych również nieżelaznymi. Zaliczamy do nich:

  • miedź
  • aluminium
  • brąz
  • cynk
  • mosiądz
  • cyna
  • ołów
  • nikiel

Metale kolorowe to materiały cechujące się wyjątkową wartością produkcyjną. Wynika to faktu, że są one niezbędne do pracy wielu urządzeń, a ze względu na to, że występują w przyrodzie jedynie w ograniczonej ilości, skup złomu metali kolorowych ma duże znaczenie dla licznej grupy zakładów produkcyjnych. Wiele metali kolorowych cechuje się wysokim współczynnikiem przewodnictwa cieplnego, dużą plastycznością, odpornością na korozję i bardzo dobrym przewodzeniem prądu.

Należy przy tym podkreślić, że skup złomu brązu, aluminium, cynku i pozostałych metali kolorowych to miejsce, do którego trafiają odpady nadające się do ponownego przetworzenia. Odzyskane surowce można wielokrotnie przetopić i przeznaczyć do użytku wtórnego, co ma ogromne znaczenie w kontekście racjonalnego gospodarowania kończącymi się zasobami środowiska naturalnego.

Co wpływa na cenę metali kolorowych?

Cena metali kolorowych jest uzależniona od wielu różnych czynników. Istotny jest przede wszystkim popyt i podaż na dany surowiec. Znaczenie ma również rodzaj metali kolorowych –  ceny poszczególnych surowców mogą się nieznacznie różnić. Na cenę metali kolorowych wpływa również lokalizacja skupu, w którym są kupowane bądź sprzedawane, a nawet aktualna sytuacja gospodarcza w kraju.

Materiał partnera