Nowoczesne technologie na osiedlach

Nowoczesne technologie na osiedlu a niższe koszty utrzymania nieruchomości. Co warto wiedzieć?

Współcześnie powstające inwestycje przyciągają zainteresowanie inwestorów rozmaitymi cechami. Wybrani kupujący zwracają uwagę przede wszystkim na lokalizację nieruchomości, inni natomiast na rozkład pomieszczeń, natomiast dla wszystkich istotne jest to, by koszty utrzymania domu czy mieszkania były jak najmniejsze. Nowoczesne technologie stosowane na osiedlach umożliwiają obniżenie rachunków, między innymi za prąd, ale nie tylko.

Jakie nowoczesne technologie pozwalające na redukcję kosztów utrzymania nieruchomości są stosowane przez deweloperów?

Niskie koszty utrzymania nieruchomości to jedno z głównych kryteriów wyboru inwestycji, które są przyjmowane przez osoby poszukujące nowego domu czy mieszkania. Deweloperzy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego wybrani z nich stosują na budowanych przez siebie osiedlach nowoczesne technologie umożliwiające tamtejszym mieszkańcom obniżenie rachunków za energię elektryczną, ale nie tylko.

Przykładem eco inwestycji, której deweloper preferuje ekologiczny styl życia i eco funkcjonalność budowanych przez niego nieruchomości, są apartamenty ecoBotanica w Mrokowie. To kameralne eco osiedle usytuowane w gminie Lesznowola, w powiecie piaseczyńskim ma zapewniać żyjącym na nim mieszkańcom wiejski klimat i spokój, a poza nim możliwość korzystania z wielu nowoczesnych technologii, dzięki którym obniżane mają być koszty utrzymania należących do nich nieruchomości.

Inwestorzy decydujący się na zakup tamtejszych apartamentów mogą dzięki temu liczyć na wiele korzyści gwarantowanych przez dewelopera. Do nowoczesnych technologii zastosowanych na eco osiedlu niedaleko Warszawy, które są ekologiczne i jednocześnie ekonomiczne, należy:

  • pompa ciepła,
  • rekuperacja,
  • podłączenie do fotowoltaiki (opcjonalnie),
  • inteligentne oświetlenie osiedla przez nowoczesne oświetlenie LED z czujnikami zmierzchu,
  • elektryczne tankowanie.

Czym jeszcze wyróżniają się nowoczesne inwestycje, na które warto zwrócić uwagę?

Duże zainteresowanie wybranymi nieruchomościami wynika również z ich wyjątkowego rozkładu, dającego szerokie możliwości organizacji dostępnej w nich przestrzeni. Poza tym dla wielu osób ważne jest to, by do domu czy mieszkania przynależał ogród, dzięki któremu można wygodnie spędzać swój wolny czas na świeżym powietrzu. Bardzo często istotny jest również kameralny charakter osiedla – dzięki temu zacieśnianie więzi sąsiedzkich jest znacznie ułatwione. Kluczowa jest również lokalizacja. Najbardziej cenione są te miejsca, w których można być blisko natury i jednocześnie niedaleko miasta.

Materiał partnera