depozytor kluczy

Nowoczesne depozytory kluczy i ich możliwości

Każdy nowoczesny obiekt powinien być wyposażony w depozytor kluczy. Jego obecność znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa między innymi w hotelu czy korporacji. Działanie tego akcesorium sprawia, że każdy, kto ma kartę służącą do otworzenia drzwi, może to zrobić określoną liczbę razy. W łatwy sposób można też sprawić, aby dany klucz w jednym momencie stał się bezużyteczny.

Czym jest depozytor kluczy?

Depozytor kluczy jest to specjalne urządzenie, które służy do określania poziomu dostępu dla każdego klucza. Dzięki niemu w łatwy sposób można wyznaczyć, do jakich pomieszczeń każdy właściciel specjalnej karty magnetycznej będzie miał możliwość wejścia. Również istnieje możliwość określenia, ile razy do danego pomieszczenia dany klucz będzie mógł być użyty.

Depozytor kluczy zbiera także informacje o tym, o której godzinie miało miejsc wejście do pomieszczenia, a także kto w danym momencie zarządzał kluczem. Dodatkowo istnieje możliwość generowania raportów określających, ile razy dany kod dostępu został użyty. Pozwoli to później ocenić pracodawcy, ile razy właściciel klucza odchodził od swojego stanowiska pracy i przechodził do innego pomieszczenia.

Jakie są możliwości depozytorów kluczy?

Depozytory kluczy mają za zadanie przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo w danym obiekcie. Poprzez odpowiednie zaprogramowanie karty wstępu łatwo wyznaczyć, kto ma dostęp do danego miejsca w hotelu lub przedsiębiorstwie. Ustalenie poziomu dostępu nie pozwoli dostać się niepożądanej osobie do archiwum lub magazynu, gdzie znajdują się poufne informacje.

Taki depozytor monitoruje również, o której godzinie ktoś użył swojego klucza. Dlatego też, jeżeli dojdzie do kradzieży, w łatwy sposób można zobaczyć, kto znajdował się w pomieszczeniu przez konkretny czas. 

Gdzie można nabyć depozytor kluczy?

Nowoczesne depozytory kluczy dostępne są w niewielu miejscach. Można je zamówić między innymi w firmie F.H.U Kurkowiak. Urządzenia oferowane przez nich są jednym z najnowocześniejszych rozwiązań, które wykorzystywane są w wielu obiektach.

Chociaż nie należą do najtańszych, to mają znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa w danym środowisku. W łatwy sposób można określić poziomy dostępu, przez co ogranicza się liczbę osób, które mogą anonimowo przedostać się do miejsc, gdzie nie powinno ich być. Dodatkowo monitorują one czas wizyty w danym pokoju i generują cykliczne raporty.

Materiał partnera